Çözüldü Razer DeathAdder Elite ışığı bilgisayar kapalıyken yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkan Ahmet

Decapat
Merhaba arkadaşlar, şu an güncel kullandığım fare DeathAdder Elite, bilgisayarımı kullanırken RGB ışıkları yanıyor, gayet iyi hoş ama PC'yi kapattığımda ışık yanmaya devam ediyor. Ayrıca sadece turuncu renkte yanıyor ve çok sinirimi bozuyor. Yazılıımı da İngilizce olduğu için kapatmayı bulamadım. Nasıl kapatırım? Kullanan bilen varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Çözüm
BIOS ayarlarından kaynaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görev yöneticisini açıp "başlangıç" kısmından Razer Synapse devre dışı haldeyse etkinleştirin. Dediğim gibi bir profil oluşturup ayarları üstüne yazmışsanız zaten otomatik o ayarlarla açılır. Mouse'un ışıklarının hareketinden anlarsınız o moda girip girmediğini. Mesela benim mouse'um da macro falan var, özel kendi ayarladığım ışık efektleri vesaire. Oyuna girdiğimde falan mouse'un ışıkları benim ayarlarımda ki gibi değilse mesela macro da çalışmıyor o şekilde anlıyorum. Synapse nadirde olsa kendini başlatmayabiliyor ya da kafası karışabiliyor. Öyle anlarda kendiniz elle açarsınız sorun olmaz yine.

Görev yöneticisini açıp "başlangıç" kısmından Razer Synapse devre dışı haldeyse etkinleştirin. Dediğim gibi bir profil oluşturup ayarları üstüne yazmışsanız zaten otomatik o ayarlarla açılır. Mouse'un ışıklarının hareketinden anlarsınız o moda girip girmediğini. Mesela benim Mouse'um da macro falan var, özel kendi ayarladığım ışık efektleri vesaire. Oyuna girdiğimde falan Mouse'un ışıkları benim ayarlarımda ki gibi değilse mesela macro da çalışmıyor o şekilde anlıyorum. Synapse nadirde olsa kendini başlatmayabiliyor ya da kafası karışabiliyor. Öyle anlarda kendiniz elle açarsınız sorun olmaz yine.

Baktım etkinleştirilmiş şekilde.
Görev yöneticisini açıp "başlangıç" kısmından Razer Synapse devre dışı haldeyse etkinleştirin. Dediğim gibi bir profil oluşturup ayarları üstüne yazmışsanız zaten otomatik o ayarlarla açılır. Mouse'un ışıklarının hareketinden anlarsınız o moda girip girmediğini. Mesela benim Mouse'um da macro falan var, özel kendi ayarladığım ışık efektleri vesaire. Oyuna girdiğimde falan Mouse'un ışıkları benim ayarlarımda ki gibi değilse mesela macro da çalışmıyor o şekilde anlıyorum. Synapse nadirde olsa kendini başlatmayabiliyor ya da kafası karışabiliyor. Öyle anlarda kendiniz elle açarsınız sorun olmaz yine.

Her şey dediğiniz şekilde ama her şekilde direk default başlıyor anlayamadım bir türlü.

Geri
Yukarı