Çözüm Razer DeathAdder V2 Mini LOD Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AzpheduS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Yeni aldığım Razer DeathAdder V2 Mini mouseunda lod sorunu olduğunu biliyordum ve mouse elime geçtiği gibi elektrik bandı ile sorunu çözdüm.

1650701277543.png

Elektrik bandını bu şekilde yapıştırarak siz de Razer DeathAdder V2 Mini kullanıyorsanız lod sorunundan şikayetçiyseniz sorununuzu çözebilirsiniz. Bu şekilde farenin Lod'u 1 CD'nin bile altında düşüyor.

Yeni aldığım Razer DeathAdder V2 Mini mouseunda lod sorunu olduğunu biliyordum ve mouse elime geçtiği gibi elektrik bandı ile sorunu çözdüm.

Eki Görüntüle 1368072

Elektrik bandını bu şekilde yapıştırarak siz de Razer DeathAdder V2 Mini kullanıyorsanız lod sorunundan şikayetçiyseniz sorununuzu çözebilirsiniz. Bu şekilde farenin Lod'u 1 CD'nin bile altında düşüyor.

Firmware ile Viper Mini'deki lod sorununun çözüldüğü hakkında bir şey duymuştum. DeathAdder V2 Mini'de aynı sensör kullanılıyor, onda Firmware ile çözülmedi mi? Bu arada güzel rehber elinize sağlık :)

Firmware ile Viper Mini'deki lod sorununun çözüldüğü hakkında bir şey duymuştum. DeathAdder V2 Mini'de aynı sensör kullanılıyor, onda Firmware ile çözülmedi mü? Bu arada güzel rehber elinize sağlık :)

Tabi elektrik bandını kullanmadan önce Firmware'e de başvurdum ama büyük ihtimalle yeni alınan veya belli bir tarihten sonra üretilen Deathadder V2 Mini'ler halihazırda Firmware yüklenerek satışa sunuluyor ki ben de Firmware güncellemesi yaparken en son Firmware sürümüne sahip olduğum uyarısı ile karşılaştım.
1650702810530.png

Yine de denemek isteyen olursa Firmware Update'in linki.

Eki Görüntüle 1368072

Mouse kaymasında bir problem oluşturuyor mu ?

Lodu normalden yüksek bir mouse fakat bant yapıştırınca sensörün okuması bir garip oluyor bunu oyun oynarken hissedebiliyorsunuz. Fare'nin imlecini soldan sağa dümdüz hareket ettirmeyi deneyin, büyük ihtimalle aşağı yukarı doğru istenmeyen bir biçimde yavaş yavaş hareket edecektir.

Bir de bantsız aynı şeyi deneyin. Dümdüz çizgi çizebileceksiniz. Kısacası bant yapıştırmak yerine yüksek loda alışın derim. Birkaç hafta kullanınca lod'un yüksek olması insanı rahatsız etmiyor. Oyunda arkaya dönerken de otomatik olarak fareyi normalden daha fazla kaldırmaya alışıyorsunuz.

Hocam zaman geçti biliyorum ama lod ne demek.

sdfgsdfgsdfghxf.png
Açılımı "lift-off distance". Mouse sensörünün yüzeyi algılama mesafesi olarak açıklanabilir. Yüksek LOD değerine sahip mouselarda, mouse yüzeyden kaldırıldığında sensör yüzeyi algılar ve imleç isteğiniz dışı hareket eder. Özellikle düşük DPI değerlerinde oynayan FPS oyuncuları için önemli bir değerdir.

Genelde DVD ile ölçülür. 2 diski masanıza paralel şekilde koyup ortasına sensörü kapatmayacak şekilde mousunuzu yerleştirerek ölçebilirsiniz. 1-2 kat DVD arası en ideal LOD değeridir. 2 kat DVD'nin üzerindeki LOD değerleri genelde sorun olarak nitelendirilir.

Genelde düşük bütçeli mouselarda karşınıza çıkmakla birlikte, yeni nesil high
1692557065761.png
-end modellerde bu değer ayarlanabiliyor.

Lodu normalden yüksek bir mouse fakat bant yapıştırınca sensörün okuması bir garip oluyor bunu oyun oynarken hissedebiliyorsunuz. Fare'nin imlecini soldan sağa dümdüz hareket ettirmeyi deneyin, büyük ihtimalle aşağı yukarı doğru istenmeyen bir biçimde yavaş yavaş hareket edecektir.

Bir de bantsız aynı şeyi deneyin. Dümdüz çizgi çizebileceksiniz. Kısacası bant yapıştırmak yerine yüksek loda alışın derim. Birkaç hafta kullanınca lod'un yüksek olması insanı rahatsız etmiyor. Oyunda arkaya dönerken de otomatik olarak fareyi normalden daha fazla kaldırmaya alışıyorsunuz.

Konudaki mouseu elimden çıkaralı çok oldu ve üzerine 3 kez daha mouse değiştirdim. Ben bir süre sonra bandı çıkarıp kullanmıştım diye hatırlıyorum. Bahsettiğiniz gibi bir durumu fark ettim mi emin değilim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı