Razer Deathadder V2 vs V2 Pro

Bütçe
1000

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Merhaba. Üstte belirtmiş olduğum fareler arasındaki farklar neler? Aralarındaki fiyat farkına değer mi? Wireless mouse istiyorum ama aralarında 500 TL fark sadece kablosuz olmasından dolayı mı? Oyuncu farelerinden anlayan birisi varsa açıklayabilir mi? G Pro X Superlight düşünüyordum ama dolar artması ile birlikte maalesef bütçe yetmedi :( @Batuhan A.

Aslında arasında 3 temel fark var desek yanlış olmaz.

İlk fark kablosuz oluşu ve 120 saat gibi bir süre pil ömrü sağlaması diğeri ise normal v2'de 1. nesil optik Switch kullanılırken V2 Pro modelinde 2. nesil optik Switch'ler yer almakta. V2 Pro ise Bluetooth, kablolu ve HyperSpeed Wireless modülü ile kullanılabiliyor.

Ayrıyeten V2 82gr ağırlığa sahipken V2 Pro 88gr gibi bir ağırlığa sahip. Diğer özellikleri ise temel olarak aynı.

Ben 500₺'ye değecek özellikleri olduğunu düşünüyorum.

@Samotne Ciasteczka

Razer konusunda bilgi veremeyeceğim ama Logitech kablosuz farelerini kesinlikle öneririm. Zamanında G403 Wireless kullanmıştım ve harika bir fareydi. Keşke satmasaydım diyorum bu günlerde. Size önerim aşağıdaki 603. Bence çok uçuk fiyatlara çıkmaya gerek yok çünkü bu farede muhtemelen istediğiniz çoğu şeyi bulabilirsiniz.

Kablosuzda şu anda en iyi iki teknoloji var, biri HyperSpeed o Razer ürünlerinde var, biri ise Lightspeed o Logitech ürünlerinde var, ikisinin neredeyse bir farkı yok, Logitech'in çok ama çok küçük bir raporlama farkı var o kadar, ayrıca artık yeter adam 2 tane Mouse koymuş hangisi nasıldır gibi bir şey sormuş niye gidip başka Mouse öneriyorsunuz? Bari yazın "Paranız varsa ve alacaksanız bunada bir gözgezdirin" diye.

:D Birincisi arkadaş fiyatların artmasından dolayı bütçesinin yetmediğini söylemiş ben de ona göre bir öneri yaptım ki zaten başta razer farelerle ilgili bilgim olmadığını söyledim. İkincisi seni ilgilendirmez verdiğim öneri. Konuyla alakasız gelip masaüstü topla dememişim adama. Arkadaş rahatsız olduysa önerimden bana söyler bunu.
Kablosuzda şu anda en iyi iki teknoloji var, biri HyperSpeed o Razer ürünlerinde var, biri ise Lightspeed o Logitech ürünlerinde var, ikisinin neredeyse bir farkı yok, Logitech'in çok ama çok küçük bir raporlama farkı var o kadar, ayrıca artık yeter adam 2 tane Mouse koymuş hangisi nasıldır gibi bir şey sormuş niye gidip başka Mouse öneriyorsunuz? Bari yazın "Paranız varsa ve alacaksanız bunada bir gözgezdirin" diye.
:D Birincisi arkadaş fiyatların artmasından dolayı bütçesinin yetmediğini söylemiş ben de ona göre bir öneri yaptım ki zaten başta razer farelerle ilgili bilgim olmadığını söyledim. İkincisi seni ilgilendirmez verdiğim öneri. Ne yazıp yazmayacağımı sen belirleyemezsin. Konuyla alakasız gelip masaüstü topla dememişim adama. Arkadaş rahatsız olduysa önerimden bana söyler bunu.

Razer konusunda bilgi veremeyeceğim ama Logitech kablosuz farelerini kesinlikle öneririm. Zamanında G403 Wireless kullanmıştım ve harika bir fareydi. Keşke satmasaydım diyorum bu günlerde. Size önerim aşağıdaki 603. Bence çok uçuk fiyatlara çıkmaya gerek yok çünkü bu farede muhtemelen istediğiniz çoğu şeyi bulabilirsiniz.
Hocam teşekkür ederim öneriniz için ama ben böyle bir mouse istemiyorum. Önce Deathadder V2 Pro baktım sonra G Pro X Superlight düşündüm ama fiyatı arttı. Sonrasında mecburen V2 ye karar verdim ama wireless ile kablolu arasındaki farkı sordum. Başka bir mouse aramıyorum. Yine de teşekkürler öneriniz için. Çünkü atmış olduğunuz mousenin şuan kullandığımdan daha rahat olmadığına eminim.

Hocam teşekkür ederim öneriniz için ama ben böyle bir mouse istemiyorum. Önce DeathAdder V2 Pro baktım sonra G PRO X superlight düşündüm ama fiyatı arttı. Sonrasında mecburen v2'ye karar verdim ama Wireless ile kablolu arasındaki farkı sordum. Başka bir mouse aramıyorum. Yine de teşekkürler öneriniz için. Çünkü atmış olduğunuz mousenin şu an kullandığımdan daha rahat olmadığına eminim.

Yukarıda temel farklarını belirttim, ben 500₺ farka değecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Bence de o farka değecek birşey yok mouse sürekli bir yerlere taşımıyorsan hareket alanın sadece masaüstü ise. V2 çok güzel mouse bende memnunum, ama arıza vb durumlarda destek alamayacağını düşün.

Aslında arasında 3 temel fark var desek yanlış olmaz.

İlk fark kablosuz oluşu ve 120 saat gibi bir süre pil ömrü sağlaması diğeri ise normal v2'de 1. nesil optik Switch kullanılırken V2 Pro modelinde 2. nesil optik Switch'ler yer almakta. V2 Pro ise Bluetooth, kablolu ve HyperSpeed Wireless modülü ile kullanılabiliyor.

Ayrıyeten V2 82gr ağırlığa sahipken V2 Pro 88gr gibi bir ağırlığa sahip. Diğer özellikleri ise temel olarak aynı.

Ben 500₺'ye değecek özellikleri olduğunu düşünüyorum.

@Samotne Ciasteczka
Hocam düz V2 aldım. Ben FPS oyuncusuyum. Benim için önemli olan biraz da sensör oluyor burada. İkisi de focus+ sensör kullanmış bu konuda iyi. Onun dışında bir fareye 1000 TL vermek biraz mantıksız geldi açıkçası. O yüzden almışken biraz da ucuzunu alayım dedim. Optik Switch'ler ne işe yarıyor bu arada? Ağırlıkları yok denecek kadar az gibi geldi bana. Sadece kablosuz kullanılabilmesi ve optik switchlerin farklı olması bana 500 TL fazla verilmesi için yeterli gelmedi doğrusu. Açıkladığınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı