Razer Deathatter Chrome çalışmayı durdurdu sorunu

Emir Ovalı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ;

Yaklaşık 3 aydır kulandığım Razer Deathadder Chroma farem 2 gün önce akşam saatlerinde çalışmadı. Bende hiçbir şey yapmadan bilgisayarımı kapattım ve yattım. Ertesi gün çalışmaya başladı farem. Tüm gün boyunca bilgisayardaydım. League of Legends oynarken birden sola kaymaya başladı. Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzelmişti. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda farem gene çalışmıyordu. Bekledim baya öncede olduğu gibi kendiliğinden geçer diye ama olmadı. Bilgisayarımdaki tüm USB girişlerini denediğim halde çalışmadı. Başka bilgisayarlarda da denedim sonuç gene aynı. Bilgisayar faremi algılıyor ama çalışmıyor. rdax.PNG rdax 2.PNG
Format atmayı bile denedim. Sürücüyü silip tekrar yükledim ama sonuç aynı. Farede hiçbir ışık yanmıyor ve hiçbir şekilde yerinden oynamıyor. Aygıt yöneticisinde ve Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünde gözüküyor. Razer Synapse aygıtı gördüğü halde aygıtı kullanamıyorum. Araç çubuğundaki Razer Synapse simgesine sağ tık yaptığım zaman çıkan seçenekler şu şekilde :
Razer Deathadder Chroma
Open Razer Synapse
Close Razer Synapse

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim hiçbir yöntem bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayamadı. Lütfen bana yardımcı olun. Ne yapabilirim ?

Not: Farem orijinal

Son düzenleyen: Moderatör:
Usb girişinde temazsılık olabilir veya mouse için uygun bir yüzey seçmemiş olabilirsin denemene rağmen hatalar gitmiyorsa ürünü yetkili servisine yolla büyük ihtimal yazılımsal bir hata olabilir

Usb girişinde temazsılık olabilir veya mouse için uygun bir yüzey seçmemiş olabilirsin denemene rağmen hatalar gitmiyorsa ürünü yetkili servisine yolla büyük ihtimal yazılımsal bir hata olabilir

Yüzey olarak Razer Goliathus Control (Large) mausepad kullanıyorum. Sorunun ondan olduğunu zannetmiyorum. Fareyi bir akrabam yurtdışından getirdi. Garantisi hakkında herhangi bir bilgim yok.

Merhaba, Sorunun çozümünü bilmiyorum, üzgünüm fakat sana bir soru sormam lazım. Acaba n-14'den memnun musun ve ping nasıl? Yakında bende alacağım fakat kimsede göremediğimden dolayı sana sormak zorundayım.

Merhaba, Sorunun çozümünü bilmiyorum, üzgünüm fakat sana bir soru sormam lazım. Acaba n-14'den memnun musun ve ping nasıl? Yakında bende alacağım fakat kimsede göremediğimden dolayı sana sormak zorundayım.

Çok memnunum. Pingi iyi. Hiç internette anlık yavaşlama ve anlık ping yükselmesi yok. Tavsiye ederim. Puanımda 10 üzerinden 10.

Fare kendi kendine düzeldi. Konu kilit. Çözümü ise beklemek ...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı