Razer ekipmanlardaki tehlike mevzusu nedir?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Razer klavye veya mouse takılı olan bilgisayarlar dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı daha güçsüz ve saldırılara açık olabiliyormuş herhalde. Bunu net bir şekilde açıklayacak arkadaşlar varsa sevinirim.

Daha yeni Razer mouse aldım ve bu olayı duydum. Bundan nasıl kurtulabilirim bu sorun düzeltilene kadar? Fareyi çıkarıp başka mouse'mu takmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden korkuyorsun tam olarak? Çok mu ünlüsün politikacı mısın bilgisayarında çok gizli belgeler mi var? DeathAdder Essential kullanıyorum bir sıkıntı falan yok.

Kişinin gizliliğini koruması için hedef gösterilebilecek bir insan olmasına gerek yok, düşünce yapınız hatalı.

Bahsedilen açık Razer Synapse yazılımının sisteme yüklenmesi esnasında oluşan bir açıktan yararlanarak yönetici yetkisini ele geçirmeye yarıyor. Donanım bağlantısı esnasında gerçekleştiğinden endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Hedef alınmak için gerekli koşulları sağlamanız çok düşük bir ihtimal.

Neyden korkuyorsun tam olarak? Çok mu ünlüsün politikacı mısın bilgisayarında çok gizli belgeler mi var? Deathadder Essential kullanıyorum bir sıkıntı falan yok.

Katılıyorum, bende de Ornata Chroma var benim bilgilerimi çalacak hacker mesleği bıraksın.

Geri
Yukarı