Razer Ornata V3 X alınır mı?

Bütçe
900
TKL ile normal klavye arasındaki fark ne ki?
TKL klavyelerin numpad kısmı yok. Bu sayede mouse için fazladan alan kalıyor. Rekabetçi FPS oynuyorsanız (CSGO Valorant vb.) mouseyi hareket ettirmek için fazladan yer kalıyor. Ayrıca biraz subjektif fakat ben masada minimalist duruşları seviyorum. Eğer numpade bağımlıysanız pek önermem ancak ben harf üstü sayıları da kullanırım diyorsanız alabilirsiniz.

TKL klavyelerin numpad kısmı yok. Bu sayede mouse için fazladan alan kalıyor. Rekabetçi FPS oynuyorsanız (CSGO Valorant vb.) mouseyi hareket ettirmek için fazladan yer kalıyor. Ayrıca biraz subjektif fakat ben masada minimalist duruşları seviyorum. Eğer numpade bağımlıysanız pek önermem ancak ben harf üstü sayıları da kullanırım diyorsanız alabilirsiniz.
Hocam ben şuan laptop kullandığım için numpad'a alışkınım. Peki numpadli klavye olarak bu dediğim alınır mı veya numpadli bir klavye önerebilirmisiniz 900'e?

Merhaba acaba klavyeyi aldınız mı?
Yabancıların yorumunda klavyede birden çok tuşa basınca algılamıyormuş doğru mu acaba?
Almadım ama doğru değildir galiba. Çünkü Razer klavyeleri kalitelidir.

Aynı anda üç tuş üzerine basılamıyor bazı kombinasyonlarda da 3 tuşa basılsa dahi çalışmıyor. Mesela W-Q-Shift gibi. Hem X hem de normal versiyonunda bulunduğunu çok fazla insan bildirmiş malesef oyun için kullanılabilecek bir klavye değil.

Bu soylediklerime ek olarak bu ghosting sorunu benzer butcede bulunan diger rakiplerinde de bulunuyor. Corsair K55, Apex 3 TKL, Apex 3 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı