Çözüm Razer Synapse 2.0 Çalışmama Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Biraz Synapse'ten bahsetmek istiyorum, Razer'ın çıkardığı donanımlar için yaptığınız kişisel ayarları sunucularda saklamanıza yarayan bir bulut ve sürücü işlevi gören programdır.

Maalesef ki ülkemizde bu programın desteği olmadığından kullanamıyoruz. Örneğin benim de Razer DeathAdder v2 Mouse'um olmasına rağmen, Synapse'i kullanamıyorum. Sadece normal sürücüyü kurmak durumunda kalıyorum.

Ama Razer Naga gibi, sadece Synapse destekli Mouse'larda durum çok daha farklı. Eğer
Kod:
No Razer Naga Connected.Application will close now
hatası alıyorsanız. Ya da Mouse'unuzun bağlı olmasına rağmen, bağlı olmadığına ilişkin hata alıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyiniz. Bölge ayarlarını değiştirmek zorundayız :

Önce programımızı indirelim :

http://www.razersupport.com/index.php?_m=downloads&_a=downloadfile&downloaditemid=861

Daha sonra kurmadan önce aşağıdaki adımlar izleyelim :

1. Saat, Dil ve Bölge ayarlarına giriyoruz.
  2. ''Tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştirin'' sekmesine tıklıyoruz.
  3. Yukarıdaki ''Bölgeler'' sekmesine tıklıyoruz.
  4. Windows görüntüleme dilini ''İngilizce (Amerikan)'' olarak değiştiriyoruz.
  5. Konum sekmesinden bölgemizi ''Amerika Birleşik Devletleri'' yapıyoruz.
  6. Yönetimsel sekmesine geliyoruz, ''Unicode olmayan programlar için geçerli dil'' sekmesini ''İngilizce (Amerikan)'' olarak belirliyoruz.
  7. Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.
  8. Programımızı kuruyoruz.

Evet, artık Synapse'i sorunsuzca kullanabilirsiniz. Ayarlarınızı programı kullanmaya başladıktan sonra tekrar eski haline çevirebilirisiniz. Herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Şöyle bir sıkıntı var ki; 2 gün önce C sürücüsüne geri yükleme yaptım. Sürücüye sistem geri yükleme yapmadan önce sıkıntısız çalışıyordu program. Tuş takımlarım, mouse ayarlarım vs. Fakat geri yükleme yapıp programı yeniden yükleyince, program sağ altta çalışır görülüp arayüzü bir türlü gelmiyor. Hani programı normalde kullanmadım desem eyv... Şuan hala sağ altta çalışıyor gözüküyor ve logged in durumdayım fakat arayüzü açamıyorum. Sorun senin bahsettiğin şeyden ötürü olabilir mi? Dediğim gibi 3 gün önce normal bir şekilde çalışıyordu ve programı kurarken hiç bir şekilde bölge değişikliği yapmamıştım.

Şöyle bir sıkıntı var ki; 2 gün önce C sürücüsüne geri yükleme yaptım. Sürücüye sistem geri yükleme yapmadan önce sıkıntısız çalışıyordu program. Tuş takımlarım, mouse ayarlarım vs. Fakat geri yükleme yapıp programı yeniden yükleyince, program sağ altta çalışır görülüp arayüzü bir türlü gelmiyor. Hani programı normalde kullanmadım desem eyv... Şuan hala sağ altta çalışıyor gözüküyor ve logged in durumdayım fakat arayüzü açamıyorum. Sorun senin bahsettiğin şeyden ötürü olabilir mi? Dediğim gibi 3 gün önce normal bir şekilde çalışıyordu ve programı kurarken hiç bir şekilde bölge değişikliği yapmamıştım.

Bende de bugün gelen güncelleme sonrasında böyle bir sorun ortaya çıktı. Normalde bir ayar yapmadan kullanıyordum.

Bende olmuyor ya. Daha az önce kargodan geldi yeni DeathAdder'ım. Mouse sorunsuz çalışıyor ama rengini değiştirmek istiyorum ve Synapse açılmıyor. Hem de açılır gibi yapıyor, email şifre soruyor. Giriş yapınca bir daha açamıyorum. Dediğiniz gibi bölge ayarı falan da yaptım olmadı.

Konuyu hortlaticam ama dun elime razer deathadder chroma mouse gecti yurt disindan geldi win7 64 bit 'de duzgun calisiyor ama synapse yazilimini yukledigimde o program gormuyor mouse 'u anlattiginiz cozum yonteminide denedim hatta suan o yuzden klavye bile ingilizce oldu ama hala gormuyor\ dpi macro ve diger ayarlari dogal olarak yapamiyorum , guncel yada alternatif cozum yontemi varmidir acaba ?

(bu arada aygit yoneticisinde mouse 'i HID uyumlu fare diye yaziyor marka felan yazmiyor yani)

Bilgisayarım Windows 10. Bilgisayarı formatlayana kadar bir sıkıntı yoktu. Şimdi aynı durumdan muzdaribim ve ne denediysem işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı