Razer Tiamat 7.1 Elite, Asus Rog Xonar Phoebus ve MSI M7 Z170A

SinanEroğlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Senior Rigger & Environment modeller
Öncelike inceleme ve bilgilendirme için @Recep Baltaş bey ve @Ali Güngör bey'e teşekkür etmek istiyorum. Kart umarım yarın yani bugün elime geçecek, Razer Tiamat 7.1 elite için alıyorum (yabancı kaynaklarda da tiamat 7.1'in potansiyelini en iyi bu kartla alabileceğimden bahsedilmiş). Fakat aklıma takılan bir sorun var;

Hem arkadaşımın hem benim kulaklığım bilgisayarın onboard "msi m7 kullanıyorum" jacklarına takılıyken "7.1 olacak şekilde 5 jack birden takılı" kulaklıkta hafif bir cızırtı mevcut. Aynı sorun arkadaşımda da mevcut, kulaklığın 5 jack'ından sadece tek jack ile stereo bağlantı kurduğum da yine aynı ses yine mevcut fakat enteresan bir şekilde, kulaklığın amfisi yine bilgisayardan enerji alacak şekilde USB'den bağlıyken, stereo jack'ı telefona bağladığım da bu cızırtı kesiliyor. Ben bunun anakartımın üzerindeki onboard ses kartının yalıtım sorunu olduğunu düşünüyorum.Eskiden Cubase sx ve Acid tarzı ses kayıt programları kullanan arkadaşıma sorduğumda da sorunun anakart ve onboard ses kartı arasındaki yalıtım sorunu olduğundan bahsetmişti, güçlü driverlara sahip kulaklık ve ses sistemlerinde bu durum olabileceğinden bahsetti, fakat bir kaç yabancı sitede anakart üzerindeki topraklama sorunundan veya birikmiş statik elektrikten olabileceğinden de bahsetmişler ve kullanım esnasında yükselerek devam ediyormuş ama ben oyun oynarken, müzik dinlerken veya film izlerken o hafif cızırtı yok oluyor ya da algılanmıyor. Ben bu ses kartını kullanırken bu sorun devam ederse, nasıl çözebilirim? Umarım anlatabilmişimdir.

MSI Z170A M7, Intel 6700K i7
Corsair Vengeance DDR4 3200mhz 2x8 16GB kit

Selam herkese tekrar, cızırtı sesi gitti fakat ses kartının ayarlarında güzel bir bas ayarı bulamadım. Flexxbass özelliğinden bahsedilmiş ama en güncel versiyonunda bulamadım, acaba bu konuda fikri olan var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı