İnceleme Razer Viper Mini incelemesi

Öncelikle fareyi almak isteyip araştıran dostum. En sağlam incelemeyi yapayım sana :) Razer DeathAdder V2 Mini ve SteelSeries Rival 3 ile karşılaştırmasınıda yapacağım.

Öncelikle elleriniz kocaman değilse orta ve küçük eller için gayet iyi. Eliniz büyükse bile alışıyorsunuz bir sorun çıkarmıyor. Fareyi 1 ay önce aldım ve 1 ayda 1 yıl kullanmışım edasıyla test ettim. Öncelikle CS:GO veya Valorant oynayanlar için muazzam bir mouse tartışmaya kapalı bu konu. Flick atarken algılamama gecikme geç algılama reflexlere tepki vermeme gibi bir sorunu yok. Lod değerine laf edenleri gördüm ama oyuncular için hiçbir sorun çıkartmayacak kadar ideal. Yazılımından her şeyini ayarlayabiliyorsunuz detaylara girmeyeceğim fakat yazılımdan direk çıkış yaparsanız makro atamaları dışında RGB ayarları kaydetmiyor. Tek yazılım eksisi bu gördüğüm kadarıyla. Haricinde yazılımını azıcık kurcalayın çözersiniz kafa karıştırıcı gibi görünse de 2-3 girip çıkın anlıyorsunuz. Tuş sesleri çok smooth ve hoşuma gidiyor. Özellikle scroll tuşunun sesi neredeyse yok denecek kadar ve tık tık atarak ilerliyor. Bu iyi bir şey. Kademeli scroll deyim anlayın. Altındaki plastikler sıradan plastik değil. Teflon malzeme kullanılmış ve duyduğuma göre 500km sürtünmeye ses çıkartmıyormuş. 35G yanlış hatırlamıyorsam bir hız algılama sınırı var. DPI 400 de sens 0.001'de değil ise bu sizin için fazla bile. Kutu içeriğinden sticker çıkıyor haricinde yumurta kutusu gibi bildiğimiz Razer'ın karton kutulaması. Ama dışı güzel. Kutu kolleksiyonu yapanlar için gayet şık yani rafta güzel durur. Yazılımında görüp vay arkadaş be dediğim şey şu var, mouse Pad'iniz eğer orijinal Razer ise uygulamadan seçiyorsunuz, mouse ona göre kendini o mouse Pad'e göre ayarlıyor. Görmediğim bir şeydi daha önce. Razer diğer RGB ekipmanlarınız ile senkronize olarak RGB ışıklandırması çalışabiliyor. Malzeme kalitesi çok güzel ve kablosuz kullanıyormuşsunuz kadar kablosu hafif. Örgü kabloya sahip ve bir tık esnek yapıda örgüleri. Günde CS:GO'da Aimbotz'de 10k bot vuran biriyim hiçbir sorun yaşamadım 1 aydır. Tek eksidi scroll tuşunun RGB olmaması haricinde ışıklandırması çok yeterli. Siyah mousepadlerde alt ışıklandırması çok cool dursa da renkli mousepadlerde pek belli olmuyor. Belli oluyor da biraz sönük kalıyor. Renk geçişleri çok yumuşak tak diye renkten renge atlamıyor. O geçiş arasındaki LED sönüp yanmasını algılayamayacağınız kadar yumuşak. Son olarak almak isteyenler veya DeathAdder V2 Mini ile arasında kalanlar, düşünmeden alın çünkü fazla düşünürseniz karar veremezsiniz bir süre ki zaten her halükarda bu tokatlar V2 Mini'yi ikisini de kullandım. Rival 3 ile de karşılaştıranlar var Rival 3 de lod ayarı sabit geliyor ve kronik sorunlu diye duydum olmasa bile söylenti varsa riske girmeye değmez hiç. Bu mouse da bir sorun yaşayan yok en azından. Sicili temiz yani :D alın geçin alıp da pişman olana parasını atarım o kadar söylüyorum :D Sorunuz varsa seve seve yardımcı olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü almak isteyenler için güzel bir rehber olmuş. Emeğine sağlık. Daha da faydalı olması için resimde ekleseydiniz güzel olurdu.

tuş sesi ve hissiyatı corsair mouse ları gibi olsaydı ve razer bu f/p üründe kendi switch ini kullanması çok iyi fakat kendi focus+ sensörünüde kullansaydı zaten kimse başka bir mouse bakmaz tadından yenmez mükemmel bir ürün olurdu. bir de bir adet bile profil kaydı yapılamaması çok üzücü oysa rakiplerinde war olan basit bir özellik müşteriye yazılım kullanma zorunluluğu dayatılmamalı elimde var fakat corsair katar pro xt daha tatmin edici olduğu için en fazla 1 saat kullanabildim viper mini yi :)

Tuş sesi ve hissiyatı Corsair mouseları gibi olsaydı ve Razer bu F/P üründe kendi Switch'ini kullanması çok iyi fakat kendi focus+ sensörünüde kullansaydı zaten kimse başka bir mouse bakmaz tadından yenmez mükemmel bir ürün olurdu. Bir de bir adet bile profil kaydı yapılamaması çok üzücü oysa rakiplerinde war olan basit bir özellik müşteriye yazılım kullanma zorunluluğu dayatılmamalı elimde var fakat Corsair Katar Pro XT daha tatmin edici olduğu için en fazla 1 saat kullanabildim Viper Mini'yi :)

Ben şahsen sensöründen fazlasıyla memnunum zaten daha iyisi olsa farkı anlayabileceğimi pek sanmıyorum düşük sens oyuncuları genelde flick atarken yarida kesiyor veya algılamıyor gibi problemler yaşiyorlar bazi mouselarda. Bizzat en düşük DPI ve 0.1 sens ile 90x40 mousepadimde boydan boya hıphızlı flick attım + kayıttaydım. Kayıttada ekrandada aşırı smooth ve alılamama sorunu yaşamadım. Fiyatına göre tatmin etsin yeter zaten daha iyileri tabii ki var ama bu fiyata göre çok acayip derecede iyi :D

Ürünü almak isteyenler için güzel bir rehber olmuş. Emeğine sağlık. Daha da faydalı olması için resimde ekleseydiniz güzel olurdu.

Şimdi kafama göre resimle doldurup karıştırmayayım dedim. Isteyen olursa her türlü resim paylaşabilirim. Tip olarak incelemesi var çoğu yerde. Aklınızda olan veya takılan her şeyi sorabilirsiniz.

Hafiflik: Hafiflik konusunu unutmuşum. Merak etmeyin tüy gibi değil. Everest SGM-X7 gibi taş kadar ağır bir fareden geçmiyorsanız buna, alışılmayacak kadar hafif değil. Flick atarken uçup gitmez yani çok abartanları gördüm. Ağırlığı çok normal ve iyi öyle içi boşmuş gibi hissetirmiyor.
Malzeme yapısı: Malzeme yapısı mat ve hafif pürüzlü. Pürüzlüden kastım zımpara yüzü gibi değil sadece görüntüsü pürüzlü gibi. Ama yapısı ve malzeme rengi mat. Parlak olmaması daha iyi benim açımdan zaten üstündeki altındaki RGB daha bir öne çıkıyor.
Kablo: Ben normalde örgü kablo sevmem çekince masaya takılıyor falan ama bundaki örgü yapısı hem esnek, hem de kablosu o kadar hafifki anlatamam. Ben kablosuz mouse kullanıyormuş gibi hissediyorum aldığımdan beri. Bu yüzden örgü ha olmuş ha olmamış zaten hissetmiyorsunuz bile kablonun varlığını :D

Son düzenleme:
Ben şahsen sensöründen fazlasıyla memnunum zaten daha iyisi olsa farkı anlayabileceğimi pek sanmıyorum düşük sens oyuncuları genelde flick atarken yarida kesiyor veya algılamıyor gibi problemler yaşiyorlar bazi mouselarda. Bizzat en düşük DPI ve 0.1 sens ile 90x40 mousepadimde boydan boya hıphızlı flick attım + kayıttaydım. Kayıttada ekrandada aşırı smooth ve alılamama sorunu yaşamadım. Fiyatına göre tatmin etsin yeter zaten daha iyileri tabii ki var ama bu fiyata göre çok acayip derecede iyi :D

Şimdi kafama göre resimle doldurup karıştırmayayım dedim. Isteyen olursa her türlü resim paylaşabilirim. Tip olarak incelemesi var çoğu yerde. Aklınızda olan veya takılan her şeyi sorabilirsiniz.

Hafiflik: Hafiflik konusunu unutmuşum. Merak etmeyin tüy gibi değil. Everest SGM-X7 gibi taş kadar ağır bir fareden geçmiyorsanız buna, alışılmayacak kadar hafif değil. Flick atarken uçup gitmez yani çok abartanları gördüm. Ağırlığı çok normal ve iyi öyle içi boşmuş gibi hissetirmiyor.
Malzeme yapısı: Malzeme yapısı mat ve hafif pürüzlü. Pürüzlüden kastım zımpara yüzü gibi değil sadece görüntüsü pürüzlü gibi. Ama yapısı ve malzeme rengi mat. Parlak olmaması daha iyi benim açımdan zaten üstündeki altındaki RGB daha bir öne çıkıyor.
Kablo: Ben normalde örgü kablo sevmem çekince masaya takılıyor falan ama bundaki örgü yapısı hem esnek, hem de kablosu o kadar hafifki anlatamam. Ben kablosuz mouse kullanıyormuş gibi hissediyorum aldığımdan beri. Bu yüzden örgü ha olmuş ha olmamış zaten hissetmiyorsunuz bile kablonun varlığını :D

Sgm X7 var 5 sene oldu galba 😅 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı