Razer Viper Mini scroll rastgele kayıyor

Kaeshine

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Endüstriyel Otomasyon
Razer Viper Mini modelini aldım mousetan gayet memnunum fakat scroll down yaparken veya scroll up arada random yukarı veya aşağı kaydırıyor arasından üflediğimde belli bir süre düzeliyor toz alma ve üfleme makinesı ile denedim çözülmedi. Tek çarem garantiye vermek mi şu an?

Üfleyince çalışıyorsa belki toz birikmiştir, şu yöntemi deneyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arıza varsa garantiden başka çare yok ne yazık ki.

Üfleyince çalışıyorsa belki toz birikmiştir, şu yöntemi deneyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arıza varsa garantiden başka çare yok ne yazık ki.
Çok teşekkür ederim denedim ve scroll testi yaptım grafiklere baktığımda 1 tane bile yanlış kayma yok.

Düşük bir ihtimal söyleyeceğim, muhtemelen işe yaramayacak ama yine de deneyin derim. Belki başkalarının işine yarayabilir.

Arkadaşımın Steelseries Rival 300 faresi vardı, veya 310 tam emin değilim. Tam da dediğiniz sorunu yaşıyordu. Yukarı, aşağı kaydırırken tam tersi kaymalar, atlamalar vb. gibi sorunlar vardı. 2018'den kalma bir yazılım kullandığı ortaya çıktı, mouse firmware güncel değildi. Güncellediğinde bu sorun ortadan kalktı.

Viper Mini, Rival serisine kıyasla yeni bir mouse fakat yazılımla alakalı bir sorun olabilir, düşük ihtimal dediğim gibi. O yüzden Viper Mini'nin son güncellemesini indirip kurduktan sonra tekrar bakın derim, öteki türlü fiziksel bir problem olduğu kesinleşecektir. Viper Mini bende de var, aşağıdaki linkten son sürümü indirip kurabilirsiniz.

Düşük bir ihtimal söyleyeceğim, muhtemelen işe yaramayacak ama yine de deneyin derim. Belki başkalarının işine yarayabilir.

Arkadaşımın Steelseries Rival 300 faresi vardı, veya 310 tam emin değilim. Tam da dediğiniz sorunu yaşıyordu. Yukarı, aşağı kaydırırken tam tersi kaymalar, atlamalar vb. gibi sorunlar vardı. 2018'den kalma bir yazılım kullandığı ortaya çıktı, mouse firmware güncel değildi. Güncellediğinde bu sorun ortadan kalktı.

Viper Mini, Rival serisine kıyasla yeni bir mouse fakat yazılımla alakalı bir sorun olabilir, düşük ihtimal dediğim gibi. O yüzden Viper Mini'nin son güncellemesini indirip kurduktan sonra tekrar bakın derim, öteki türlü fiziksel bir problem olduğu kesinleşecektir. Viper Mini bende de var, aşağıdaki linkten son sürümü indirip kurabilirsiniz.

Zaten son sürümü kullanmaktayım.

Dostum selam, kusura bakma hortlatıyorum konuyu. Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Sen yukarıdaki video ile mi çözdün?
Bu konuya yorum yaptıktan bir süre sonra bu fareyi ben de aldım.

• Aldıktan birkaç ay sonra aynı problemi yaşamaya başladım.
  • Zaten bir süre sonra da kullanmayı bıraktım.
  • Kronik bir sorun bu.
  • Garantiye gönderecektim ama uğraşmak istemedim.

Direkt kökten çözecek üst seviye çözümler var. Ama sökmeniz ve ekstra malzeme satın almanız gerekebilir.

YouTube'da çok çeşitli metotlar var bu konuyla alakalı.

Mutlaka bakmışsınızdır ama bir daha gözden geçirebilirsiniz: Viper Mini Scroll Wheel Fix

• Fareyi şu an kardeşim kullanıyor. Bu problemi hala yaşıyor arada.
  • Biraz üfleme + scroll wheel'i bir süre boyunca sertçe yukarı-aşağı yapmak çözüyor.
  • Ama geçici bir çözüm, bir süre sonra tekrar baş gösteriyor. :)

Geri
Yukarı