Ati Büyük

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Siber Güvenlik
Merhaba. SteelSeries marka ürünlere sempatim oluştu ve araştırarak ilk olarak Arctis 9'u satın aldım. Kulaklık ihtiyacımı giderdikten sonra fare ve klavye ihtiyaçlarımı gidermem gerekti. Klavye olarak mekanik, tuş basımı rahat ve kırmızı Switch (dengi olabilir) istedim. Araştırdıktan sonra Apex Pro TKL'ye karar verdim. TKL olması üzüyor fakat maalesef TKL olmayan versiyonu iki katı fiyatında neredeyse. Fare kısmına geldiğimde ise kafamda, "bunu da SteelSeries alayım, hepsi bir olsun" diye düşündüm fakat Aerox serisinin o petekli, üstü açık fare dizaynı kesinlikle hoşuma gitmiyor. Hiç ergonomik bir tasarım olarak gelmiyor bana. Hem aktif olarak oyun oynayan hem de Home Office çalışan biri olarak günde 15 saat o fareyi kullandığımda içine kir, toz, yemek gibi şeyler kaçabileceği düşüncesi bile beni fazlasıyla itiyor. Rival serisi ise şu an içerisinde nereye baksam gömülüyor. Ne kadar seriyi bozma hüznü olsa da kafama Razer Viper Ultimate modeli yattı. Diğerlerinden daha uygun ve iddialı geldi bana. Velhasıl sizlerden fare önerisi ve varsa çok iddialı bir klavye önerisi, bekliyorum. Fare için beklentilerim şöyle: Kenarlarda en az 3 adet atama sağlanabilir tuş istiyorum. Kesinlikle kablosuz ve şarjlı (pilsiz) olmasını istiyorum. Aynı zamanda kablo ile kullanabilsin istiyorum. Palm şeklinde kullanıyorum fakat parmak köklerim fareye yapışık değil, biraz havada. Yani, fingertip ile palm karışımı gibi bir şey. Tercihen RGB olması beni hoşnut tutuyor. Son olarak da fazla ağır olmasını istemiyorum. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

3 yıldır Razer Viper Mini kullanıyorum gerçekten müthiş bir ürün Ultimate'yi düşünemiyorum bile alınır.
Viper Ultimate'yi kesinlikle al derim hocam.
Önerileriniz için teşekkür ederim.
Şarjlı ama pilsiz, o nasıl olacak?
Bazı farelerin içerisine pil takılıyor. Benim isteğim kabloyla şarj edeyim. Pil ekstra bir ağırlık katmakta ve kullanım açısından negatif bir durum bence.

Viper V2 Pro daha güzel bir tercih olur. Söylediğiniz modele göre çok daha hafif kutu içeriği daha zengin ve daha güncel bir model. Ultimate modeli şu an Viper V2 Pro modelinden daha pahalı bu arada 500 TL gibi bir artış olmuş. Bu aralar hiçbirşeyin fiyatı yerinde durmuyor. Hızlıca karar verip almak en mantıklısı. Klavye olarak ASUS ROG Claymore II Apex Pro TKL'ye göre kat kat iyi Switch'lere sahip ve numpadi var. Tabii ki buna da zam gelmiş fakat geçenlerde 4100TL'ydi Hepsiburada üzerinde. Nays ile 250 TL cashback ve ASUS'un 610 TL geri ödeme kampanyası ile çok güzel bir fiyata düşüyordu.

Son düzenleme:
Viper V2 Pro daha güzel bir tercih olur. Söylediğiniz modele göre çok daha hafif kutu içeriği daha zengin ve daha güncel bir model. Ultimate modeli şu an Viper V2 Pro modelinden daha pahalı bu arada 500 TL gibi bir artış olmuş. Bu aralar hiçbirşeyin fiyatı yerinde durmuyor. Hızlıca karar verip almak en mantıklısı. Klavye olarak ASUS ROG Claymore II Apex Pro TKL'ye göre kat kat iyi Switch'lere sahip ve numpadi var. Tabii ki buna da zam gelmiş fakat geçenlerde 4100TL'ydi Hepsiburada üzerinde. Nays ile 250 TL cashback ve ASUS'un 610 TL geri ödeme kampanyası ile çok güzel bir fiyata düşüyordu.
V2 Pro 800 TL daha pahalı. Bu fiyatı göze aldığımızda hangisi daha mantıklı? Atmış olduğunuz klavyeye göz atmıştım lakin Pro TKL'den 1800 TL daha pahalı. Yanlış bilmiyorsam eğer switch kalitesi olarak Apex Pro daha iyi gibi. Basınç hassasiyeti işime çok yarayacak gibi. Çünkü gün içerisinde klavyeyi inanılmaz fazla kullanıyorum ve normal mekanik klavye parmak uçlarımı yormaya, ağrıtmaya başlıyor. Ek olarak içinden çıkan deri bilek desteği maalesef iki kedim tarafından parçalanabilir :) Farklı fare ve klavye önerileriniz var ise sabırsızlıkla bekliyorum.

Apex Pro TKL ve Razer Viper Ultimate aldım. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı