Razer Viper V2 Pro vs Razer DeathAdder V3 Pro

Bütçe
3000-3500

TAYRON231

Decapat
Daha fazla  
Merhaba uzun araştırma sonucu şu 2 farenin arasında kaldım. Daha önce DeathAdder serisini kullanma fırsatım oldu elime tam oturuyor ancak Viper V2 Pro'yu daha önce hiç kullanmadım. Siz olsaydınız bu 2'si arasından hangisini alırdınız? Bu 2'si dışında önerebileceğiniz farklı bir mouse var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba uzun araştırma sonucu şu 2 farenin arasında kaldım. Daha önce DeathAdder serisini kullanma fırsatım oldu elime tam oturuyor ancak Viper V2 Pro'yu daha önce hiç kullanmadım. Siz olsaydınız bu 2'si arasından hangisini alırdınız? Bu 2'si dışında önerebileceğiniz farklı bir mouse var mı?
Kişisel tercih. El boyutunuz ve tutuş stiliniz nedir?

V3'te dünyanın en hızlı sensörü var diye biliyorum. Alabiliyorsan onu alman daha iyi olur.
Ikisinde de Focus Pro 30K sensor var. Ve hatta Viper V2 Pro, testlerde daha dogru bir CPI sapmasina sahip.

Ayrica bu denli yuksek urunlerde sensore bakmak hata. Cunku hepsinin sensoru mukemmel oluyor zaten. 300 IPS 30G sonrasinda sensorun onemi bitmeye baslar. Switch, malzeme kalitesi, shape, agirlik, kutu icerigi, yazilim, ozellestirme, skatez kalitesi, makro tuslari gibi detaylar one cikmaya baslar.

Dusunmeden V3 al.
Dusunmeden alinabilecek bir ustunlugu yok, iki fare temelde tamamen ayni ozelliklere sahip. Sadece tasarim farkliliklari var. Konu sahibinin tutus sekli ne ise ona gore secim yapmali, ki mouse alirken en onemli kriter, eline uygunlugudur. Eline uymayan bir mouse dunyanin en iyi mouseu olsa da mutlu etmez.

Ikisinde de Focus Pro 30K sensor var. Ve hatta Viper V2 Pro, testlerde daha dogru bir CPI sapmasina sahip.

Ayrica bu denli yuksek urunlerde sensore bakmak hata. Cunku hepsinin sensoru mukemmel oluyor zaten. 300 IPS 30G sonrasinda sensorun onemi bitmeye baslar. Switch, malzeme kalitesi, shape, agirlik, kutu icerigi, yazilim, ozellestirme, skatez kalitesi, makro tuslari gibi detaylar One cikmaya baslar.

Dusunmeden alinabilecek bir ustunlugu yok, iki fare temelde tamamen ayni ozelliklere sahip. Sadece tasarim farkliliklari var. Konu sahibinin tutus sekli ne ise ona gore secim yapmali, ki mouse alirken en onemli kriter, eline uygunlugudur. Eline uymayan bir mouse dunyanin en iyi fareyi olsa da mutlu etmez.

Dediğiniz gibi, 4 yıl DeathAdder Essential kullandım, mouse un şekli sanki benim elim için yaratılmış gibi çok rahattım, çift tıklamaya başlayınca DeathAdder V3 aldım. Şeklini değiştirmişler, mouse a bir gün dayanamadım, serçe parmağım mouse pad a sürtüyor, avucuma oturmuyor ve elim sürekli üstünden kayıyordu. Hemen iade edip DeathAdder V2 Pro aldım. Şu an o kadar rahatım ki anlatamam. Elimi üstüne koyduğumda o elimi dolduran tanıdık konfor hissi, pürüzlü kaymayan yapısı. Anlayamazsınız... 😁 kağıt üstünde V3 tabii ki daha iyi ama rahat edemedikten sonra hiçbir anlamı yok.

Ayrica bu denli yuksek urunlerde sensore bakmak hata. Cunku hepsinin sensoru mukemmel oluyor zaten. 300 IPS 30G sonrasinda sensorun onemi bitmeye baslar. Switch, malzeme kalitesi, shape, agirlik, kutu icerigi, yazilim, ozellestirme, skatez kalitesi, makro tuslari gibi detaylar one cikmaya baslar.

Dusunmeden alinabilecek bir ustunlugu yok, iki fare temelde tamamen ayni ozelliklere sahip. Sadece tasarim farkliliklari var. Konu sahibinin tutus sekli ne ise ona gore secim yapmali, ki mouse alirken en onemli kriter, eline uygunlugudur. Eline uymayan bir mouse dunyanin en iyi mouseu olsa da mutlu etmez.
DeathAdder shape rahat ettim demiş. Muhtemelen Palm ya da büyük el Claw tutuyor. Ben yine DAV3 Pro derim.

Geri
Yukarı