Çözüldü RDR 2 "Activation Required" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

raidExodus

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli, Derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS TUF Gaming RTX 3060 OC Edition
CPU: Intel Core i5-12400F, Stok Soğutucu
RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8 GB CL16 3200MHz
Anakart: MSI H610M Bomber
PSU: ASUS TUF Gaming 650B 650W
Depolama: 500 GB XPG Spectrix S20G, 2 TB Seagate SKYHAWK Surveillance 5900 RPM
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301

Göz göre göre kazıklanarak 27 bin civarı ödedim. Siz siz olun bu dönemde sistem toplamayın.
Yeni bir eve taşındık, ve 4-5 gün boyunca internet yoktu. Bende hotspot kullanarak oyunlarımı oynuyordum. RDR 2 deneyeyim dedim, bu hatayı verdi. Dedim hadi hotspot kötüdür zorlamayayım. İnternetimiz bugün geldi ve hemen RDR 2 gireyim dedim, çok özledim oynamayı. Ama bu sefer yine aynı hatayı verdi. Ayrıca Social Club'da çalışmıyor, beyaz ekran karşılıyor beni siteye girince. Bunu bir türlü çözmenin yolu var mıdır? Telefondan girmeyi denedim Social Club'a ama o da aynı beyaz ekranı verdi. 5 GHz Türk Telekom kullanıyorum. Ama normal olarak internette gezebiliyorum, başka oyunlar oynayabiliyorum. Neden bu hatayı verdi hiç anlamadım.

RDR 2:
1671632977355.png

Social Club:
1671632910408.png

Sen gel o kadar heyecanlan, yüzüne yumruk gibi bu vurulsun...

Çözüm
Modemi resetle düzelmesi lazım.
Resetledim hocam düzelmedi hala.

1671636148873.png

Galiba IP adresim nedense ban yedi, çünkü VPN ile çalışıyor. Babam gelince bir konuşmayı deneyeyim IP adresimizi resetlesinler diye. İşe yarar umarım.

Arkadaşlar çözüm bu:

Port açıp bu portların hepsini teker teker yazıyoruz, ve hepsini açıyoruz. Daha sonra oyunlara girebilmeniz lazım.

1673276015035.png
Güvenlik Duvari dediginiz Firewall mi acaba?
Hocam internette "ZTE modem güvenli internet nasıl kapatılır" yazınca karşıma "Güvenlik Duvarı" çıktı bende onu kapatıp denedim.

Hocam bir de dosyaları doğrulamayı da deneyebilir misiniz?
Eğer o da olmazsa aynı sorunu GTA 5' de yaşayan birisi buradaki çözümü uygulamış. Bakın isterseniz.

@raidExodus

Eger aciksa servis saglayicinizla görüsüp kapatmalarini isteyin.

Hocam şu an öyle bir şey yapmam mümkün değil, bunlarla genelde babam uğraşıyor ama böyle basit bir şey için uğraşacağını sanmıyorum.

Sorunu bu sekilde cözenler var. O yüzden söyledim.
Hocam VPN ile denedim, bozuk olduğu için açamamıştım ama yeniden yükledim çalıştı. Ama VPN kapatınca yine bozuluyor. Bunu VPN'siz yapmanın yolu var mı yoksa hep VPN mi açacağım?

Bu arada çok basit bir çözümmüş, yardım eden arkadaşların zamanını çaldıysam özür dilerim.

Hocam VPN ile denedim, bozuk olduğu için açamamıştım ama yeniden yükledim çalıştı. Ama VPN kapatınca yine bozuluyor. Bunu VPN'siz yapmanın yolu var mı yoksa hep VPN mi açacağım?

Bu arada çok basit bir çözümmüş, yardım eden arkadaşların zamanını çaldıysam özür dilerim.
Hangi VPN kullandınız hocam?

Hangi VPN kullandınız hocam?
ProtonVPN hocam. Ama sorun şu ki ben her Social Club sitesine girdiğimde ya da RDR 2 oynamak istediğimde VPN açmak ile uğraşmak istemiyorum. Bunu VPN'siz yapmanın yolunu arıyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı