RDR 2 alınır mı?

İyi de tamamını kullanamıyor ki o kart. Tam verim alamıyorum mesela ben 580 ile.

RX5700 XT'ye geçmeyi planlamıştım lakin forumlardaki gömülmesi sebebiyle planlarımı iptal etmek zorunda kaldım. Cidden hala driver konusunda RX5700 XT kötü durumda mı?

Yüzde 40 olayı tamamen clickbait. Olsa olsa yüzde 10 arttırmıştı benim.
Ben hem grafik arttırdım hem FPS arttırdım. MSAA öldürüyor bilgisayarı. Keskinleştirmeyi açın FXAA ile MSAA gerek kalmıyor. Ayrıca benim kart 2GB, 2.2 istiyor grafiklerimde. Genede 30-45 FPS seviyorum bu bilgisayarı :D OC herşey.

Ben hem grafik arttırdım hem FPS arttırdım. MSAA öldürüyor bilgisayarı. Keskinleştirmeyi açın FXAA ile MSAA gerek kalmıyor. Ayrıca benim kart 2GB, 2.2 istiyor grafiklerimde. Genede 30-45 FPS seviyorum bu bilgisayarı :D OC herşey.
FPS'e etki etmeyen şeyleri arttırıyor. Bu RDR2 harbi optimize özürlü bir oyun. Anlayamıyorum da. Adını unuttuğum o ayarı X2'ye alsak da X16'ya alsak da aynı FPS alıyorum.

Ben hem grafik arttırdım hem FPS arttırdım. MSAA öldürüyor bilgisayarı. Keskinleştirmeyi açın FXAA ile MSAA gerek kalmıyor. Ayrıca benim kart 2 GB, 2.2 istiyor grafiklerimde. Genede 30-45 FPS seviyorum bu bilgisayarı :D OC her şey.

Overclock bayağı fark yaratan bir çözüm. Kartımı uç limitlerinde kullanıyorum fanlar yüzde 67 hızda ısınma sorunu olmuyor. Ayrıca güzel FPS değerleri alıyorum.
FPS'e etki etmeyen şeyleri arttırıyor. Bu RDR2 harbi optimize özürlü bir oyun. Anlayamıyorum da. Adını unuttuğum o ayarı X2'ye alsak da X16'ya alsak da aynı FPS alıyorum.

Büyük ihtimal MSAA'dan bahsediyorsun ve cidden X2 bile açsak FPS değerini katlediyor.

Ekran kartım 8 GB VRAM'e sahip ve Ultra'dan kast ettiğim GTA 5'deki gibi neredeyse her şeyi fulleyip oynamak. Yani tamamen değil. MSAA 8X iken kartım zorlanıyor FPS 50'lere düşüyor.
MSAA ayarını açmayacaksın zaten. Oyunun en ağır ayarı o çünkü. Çözünürlüğü artırıp oynamak daha mantıklı. MSAA'dan daha az FPS götürüyor. RTX 3090 ile GTA 5'de o ayarı açarsan 1080p'de 60 FPS oynatıyor.

Bu arada şimdi farkettim kartın 580'miş. Ultra ayarlarda 30-35 FPS alırsın.

Geri
Yukarı