Sürprizbozan RDR 2 düşük onur bir dezavantaj mı?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Düşük onurluysan kasabada kimseyle adamakıllı konuşamıyorsun, dükkana giriyorsun n'apıcaksan hallet hemen çık falan diyor NPC. Avantaj olarak lootlardan daha değerli şeyler kazanırsın.

Öyle bir şey yok sadece problem çıkarma falan diyorlar ki bu da kayda değer bir şey değil. Lootlardan fazla çıkması bir şeyi değiştirmez çünkü düşük onurluysan her türlü para kazanabilirsin zaten.

Düşük veya yüksek onurlu olmak tamamen size bağlı. Onur seviyenizi çok düşürürseniz,bir göreve giderken bir anda kelle avcıları ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Kellenizin değeri yükseldikçe peşinize düşen avcıların sayısıda artıyor.

Öyle bir şey yok sadece problem çıkarma falan diyorlar ki bu da kayda değer bir şey değil. Lootlardan fazla çıkması bir şeyi değiştirmez çünkü düşük onurluysan her türlü para kazanabilirsin zaten.

E tamam ben de aynı şeyden bahsediyorum, kimse konuşmaya yanaşmıyor. Ayrıca ben olanı söyledim çok büyük artısı var demedim (Ki baya artısı oluyor.).

Aradaki farkı en iyi en kısa şekilde açıklarsak: Düşük onur eğlenceli, Yüksek onur kaliteli.

Düşük onur oynadığın zaman bazı cutscene'lerde Arthur daha acımasız konuşmalar yapıyor, yani belli sahnelerde minör değişiklikler oluyor. Ayrıca düşük onur oynuyorsan ve bounty ücretini bir Post Office'de ödemezsen bounty hunter'lar başını ağrıtır. Onun dışında en büyük değişiklik oyunun sonunda oluyor. Spoiler vermeyeceğim ama tek diyebileceğim şey yüksek onur oynarsan oyun daha güzel bitiyor.

Düşük veya yüksek onurlu olmak tamamen size bağlı. Onur seviyenizi çok düşürürseniz,bir göreve giderken bir anda kelle avcıları ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Kellenizin değeri yükseldikçe peşinize düşen avcıların sayısıda artıyor.
Ödül avcıları onuruna göre değil o bölgede çıkardığını huzursuzluğa göre peşine düşüyor. Eğer 1000 dolar ile aranıyorsan adım attığın yerde ödül avcısı bitiyor mesela.

Bayadır oynamadım.Ama zaten kriminal olaylara karışma da onur seviyenizi etkiliyor diye hatırlıyorum. Ne kadar çok suç olayına karışırsanız buna bağlı olarak bounty değeriniz de o oranda artıyor.

Son düzenleme:
Bazen yolda kanun adamlarının yakaladığı esirler beni kurtar vs. diyor, onları kurtarmak onuru olumsuz mu etkiliyor yoksa olumlu mu?

Bazen yolda kanun adamlarının yakaladığı esirler beni kurtar vs. diyor, onları kurtarmak onuru olumsuz mu etkiliyor yoksa olumlu mu?
O kişilerin bir kısmı masum,bir kısmı da gerçekten suçlu. Ama onların durumunu kurtardıktan sonra yaptığı konuşma ile anlayabiliyorsun. Ama onur durumuna etkisini hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı