RDR 2 görev sırasında oyun aniden kapanıyor

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Herhangi bir görev olursa olsun, aniden oyun kapanıyor. Oyunu Ultra ayarlarda oynuyorum ve daha önceden böyle bir hata almıyordum. Dedim belki görevde hata vardır, save dosyası yükleyip diğer göreve atladım fakat yine onda da crash yiyorum. Üstelik hiç hata vermeden kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir görev olursa olsun, aniden oyun kapanıyor. Oyunu Ultra ayarlarda oynuyorum ve daha önceden böyle bir hata almıyordum. Dedim belki görevde hata vardır, save dosyası yükleyip diğer göreve atladım fakat yine onda da crash yiyorum. Üstelik hiç hata vermeden kapanıyor.
Şu konuda anlatılmış bir bakın derim.

Şu konuda anlatılmış bir bakın derim.
Yok, olmadı. Bunu denedim. R5 5600 işlemciye PBO açıp CPB kapattım ve 1.15V verip 4.4GHz'ye sabitledim. Bunu yapmayınca çok fps düşüşü yaşıyordum, shutter oluyordu ve R23 benchmarkta 9800 puan alıyordum. Bu ayarları yaptıktan sonra 10873 puan almaya başladım ve drop sorunu kesildi. Başka bir yolu yok mu? Ya da daha fazla mı voltaj vermem gerek anlamadım. Sıcaklıklar da normal.

Reddit bağlantısını denediniz mi? Birkaç kişi önerileri takip etmiş ve çökmeler durmuş.

Vulkan ve C++ redist bağlantılarına dikkat çekmiş. Benim geçenlerde oynadığım oyunda çöküp duruyordu. C++ 2015-2022 paketini kaldırıp yeniden indirip kurunca sesini kesti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam normalde böyle bir sorun olmuyordu fakat yukarıda yazdığım şeyi yaptıktan sonra olmaya başladı. Ama yine de sizin çözümü de deneyeceğim, kaldırıp kurarım geri.

Silip tekrardan kurdum, bakalım olacak mı. Sadece x64 olanı kurdum x86'yı kurmadım.

X86'da kurulacak. Siz en iyisi 2010 itibari ile hepsini hem x86 hem x64 olarak indirip güncel şekilde kurun.
Zaten kurulu

Şimdi normal ayarlara alayım dedim. CPB'yi falanda açtım, varsayılan ayarlara döndüm BIOS'dan fakat hala atıyor oyundan, hiç hata vermeden. SGA dosyalarını falan da sildim zaten. C++'yi da tek tek kurdum kaldırıp baştan. Sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Zaten kurulu

Şimdi normal ayarlara alayım dedim. CPB'yi falanda açtım, varsayılan ayarlara döndüm BIOS'tan fakat hala atıyor oyundan, hiç hata vermeden. SGA dosyalarını falan da sildim zaten. C++'yi da tek tek kurdum kaldırıp baştan. Sorun devam ediyor.

Sorunu düzeltebildiniz mi? Bende de devam ediyor problem. Sürekli oyundan atıyor. Eskiden çok nadir atıyordu artık görev başlatmaya çalışınca falan atıyor. Online oynuyorum genelde.

Siz düzeltebildiniz mi bende de aynı sorun var?

Kendi kendine düzeldi anlamadım.
MSI Afterburner kullanmıyınca düzeldi gibi.
Sga dosyaları da silik.

Yeni konular

Geri
Yukarı