RDR 2 hayvanların çürümesi olayı var

Bir çok günümüz oyununda avcılık simülasyonu oyunların bir parçası değil, RDR2'de oyunun çok ciddi bir oynanış süresi trophy ve avcılık görevleriyle geçiyor. Tabii bu avcılıktan gelen et, kürk çıkarma, avcılık ticareti, bir şeyler üretme de cabası.

Bir nevi oyun içerisinde oyun gibi düşün, ona göre de ince detay ve gerçeklik sunuyorlar. RDR2'nin hikayeli DLC eksikliğini bunlar kapatıyor.
Avcılık detayları ayrıdır onlara bir şey söyleyemem. lakin şu anda burada konuşulan detaylar gerçekten de hoş.
Ayak izleri, fizik, genel olarak gerçekçi detaylar vesaire vesaire.
Oyun her ne kadar kovboyculuk, avcılık gibi vesaire şeylerin üzerine kurulu olsada yinede türüne göre üstün detaylar içeriyor.

Ki bir oyun tam ise DLC'de gerektirmez. RDR2'de dediğimiz her şey var zaten detay olarak.

Avcılık detayları ayrıdır onlara bir şey söyleyemem. lakin şu anda burada konuşulan detaylar gerçekten de hoş.
Ayak izleri, fizik, genel olarak gerçekçi detaylar vesaire vesaire.
Oyun her ne kadar kovboyculuk, avcılık gibi vesaire şeylerin üzerine kurulu olsada yinede türüne göre üstün detaylar içeriyor.

Ki bir oyun tam ise DLC'de gerektirmez. RDR2'de dediğimiz her şey var zaten detay olarak.

O bu türü sevenler için, açıkçası bu kadar ince detay benim oyun zevkimi artırmadı hiçbir zaman. Onun yerine daha fazla yan görev ya da ilginç hikaye eklenebilirdi.

Keçi kovalayam, cesede sinek kondu, atın billuları soğuktan büzüştü, tabaktan yemek eksildi vb. ilginçtir Youtube'da 50 tane "insane details of RDR2!!" videosu olmasa farkına bile varmazsın.

O bu türü sevenler için, açıkçası bu kadar ince detay benim oyun zevkimi artırmadı hiçbir zaman. Onun yerine daha fazla yan görev ya da ilginç hikaye eklenebilirdi.

Keçi kovalayam, cesede sinek kondu, atın billuları soğuktan büzüştü, tabaktan yemek eksildi vb. ilginçtir Youtube'da 50 tane "insane details of RDR2!!" videosu olmasa farkına bile varmazsın.
Kişiden kişiye değişir, sizin ilginizi çekmez bir başkasının ilgisini çeker.
Ayriyeten konumuz ''farkındalığa'' ne ara geldi hocam ben onu anlayamadım. sonuç olarak böyle detaylar var mı var orasına bakalım biz.

Son düzenleme:
RDR2 de hayvanları ve insanları öldürünce ceseti zamanla çürüyor bunu herkes bilir ama bugün fark ettiğim bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Soğukta hayvanı öldürüp üzerinden 28 saat zaman geçtikten sonra tekrar buraya geldiğimde cesedi ilk hali gibi buluyorum.

Eki Görüntüle 2161419

Hava sıcakken aynı saat geçtikten sonra geldiğimde cesedin yavaştan çürümeye durduğunu üzerinde sineklerin gezdiğini fark ettim.

Eki Görüntüle 2161423
Hikayenin ortalarındayım. Bana NPC'leri canlı gibi hissettiren ilk oyun, bu oyun oldu. Birine vurunca çığlık atması, ağlaması vs. hakikaten kötü hissettiriyor. Normalde uzun yolculukları oyunlarda sevmem lakin RDR 2'de yolda karşılaştığım rastgele yan görevleri beğendiğim için hiç gitmediğim yerlere hızlı seyahat yerine atla gidiyorum. Arada ruh halime göre sıkılsam da başarılı bir oyun olmuş.

Bir bölümü sıkıyor bu oyunun. Daha fazla harita görevi vs. eklenebilirdi. Bazı evlerde dinamit patlatsanız da kapıyı açamıyorsunuz. Süs motifi gibi kalıyor bazı eklenen şeyler. Açık dünyaya daldığınızda karşılaştığınız olaylar 3-5 tipik olayın tekrarlaması. Monotonluğa sarıyor bir süre sonra. Detaylar çok, etkileşim az düşünülmüş. Hareketli müziklerin olduğu görevler gerçekten keyifli. Ara sinematik sahneler zaten efsane. Ama oyunun monotonluğu kırılması lazım.
Yine de efsane bu oyun özellikle grafiklerde.

Bir bölümü sıkıyor bu oyunun. Daha fazla harita görevi vs. eklenebilirdi. Bazı evlerde dinamit patlatsanız da kapıyı açamıyorsunuz. Süs motifi gibi kalıyor bazı eklenen şeyler. Açık dünyaya daldığınızda karşılaştığınız olaylar 3-5 tipik olayın tekrarlaması. Monotonluğa sarıyor bir süre sonra. Detaylar çok, etkileşim az düşünülmüş. Hareketli müziklerin olduğu görevler gerçekten keyifli. Ara sinematik sahneler zaten efsane. Ama oyunun monotonluğu kırılması lazım.
Yine de efsane bu oyun özellikle grafiklerde.
Ben oyunu ne oynadım ne izledim o yüzden fazla yorum yapamayacağım. lakin etraftan duyduğum gördüğüm kadarıyla gerçekten de güzel bir oyun evet. özellikle gerçekçi detaylar süper. diğer şeyleri bilemeyeceğim.

Kişiden kişiye değişir, sizin ilginizi çekmez bir başkasının ilgisini çeker.
Ayriyeten konumuz ''farkındalığa'' ne ara geldi hocam ben onu anlayamadım. sonuç olarak böyle detaylar var mı var orasına bakalım biz.

Hayır konuyu açana ya da bu detaylara dediğim bir şey yok zaten. Sen hayatında RDR2'den başka AAA oyun oynamamış Rust, Valorant, CS:GO'cu tayfanın dedikleri dışında kendin de deneyimlediğinde bahsettiğim şeyi daha iyi anlayacaksın.

Oyun çok mu güzel? Evet. Daha da güzel olabilir miydi? Benim açımdan evet. Belki ileride bir sürpriz yan hikaye DLC'si gelebilir kim bilir.

Hayır konuyu açana ya da bu detaylara dediğim bir şey yok zaten. Sen hayatında RDR2'den başka AAA oyun oynamamış Rust, Valorant, CS:GO'cu tayfanın dedikleri dışında kendin de deneyimlediğinde bahsettiğim şeyi daha iyi anlayacaksın.

Oyun çok mu güzel? Evet. Daha da güzel olabilir miydi? Benim açımdan evet. Belki ileride bir sürpriz yan hikaye DLC'si gelebilir kim bilir.
Orası öyledir tabii ki. kendin deneyimlediğin bir şey tamamen farklı olur. ben şimdi RDR'yi hiç oynamamış, izlememiş birisi olarak fazla yorum yapamıyorum. lakin şöyle gerçekçi detayları, grafikleri vesaire güzellikleri gördükçe oyunun iyi olduğunu anlayabiliyorum. kitlesine gelirsek çok çocuğumsu kitlesi var zaten. :D o toplara hiç girmeyelim.

Oyun daha da güzel olabilir oyunun devamıyla yani üçüncü oyunuyla oyun daha da mükemmeleşebilir. dediğiniz gibi DLC, yan hikaye gibi şeyler de olursa iyi olur.

Mesela ufak bir örnek vermek gerekirse, Ben Last Of Us'ı izleyip bitirdim part 1, part 2. şu an o oyun hakkında detaylı bir yorum yapabilirim mesela. ama RDR'yi izlemediğim veya oynamadığım için yapamıyorum.
Konu Last of us'tan açılmışken şöyle bir şey de söylemem gerekiyor. oyunda ana karakter Joel ile ilerliyoruz bir pozisyondayız, yanındaki Ellie düşmana bariz bir şekilde gözüküyor lakin düşman sanki hiç görmemiş gibi tetiklenmiyor. Last of us'ın büyük bir fanı olmama rağmen böyle de büyük bir eksisi var.
Uzun lafın kısası dediğiniz gibi deneyimlemekte gerekiyor. yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın. :)

Geri
Yukarı