RDR 2 kırmızı çizgi şeklinde bozulmalar

İşletim sistemi
Windows 11

RankS

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB 4800 MHz
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
R7 6800h
1671918997030.png

Yerde, karakterin üzerinde ve duvarlarda kırmızı bozulmalar var. Oyunu ilk açtığımda yoktu birkaç saat oynadıktan sonra oluşmaya başladı. Nasıl çözebilirim?

3 tips that will almost fix your problems:
1. If the gpu is oced especially its memory than try to reset it. Usually oc gpus memory can cause artifacts and strange coloured pixels.
2. If 1 doesnt work test a different cablez maybe its sending corrupted data.
3. If those 2 doesn't work is 100% the monitors fault and you should change it.

UPDATE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
I switched the videocard with a 1070 and the same problem occured so it is the cable or monitor. Will buy a new cable to test it out.

UPDATE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
So I bought a new certified DisplayPort 1.2 cable and the same problem occured. Can't think of anything other than the screen causing the problem.

Türkçeye çevirip bir oku istersen. Sorunu yaşayan arkadaşın kartı OC edilmemiş buna rağmen ekran kartını değiştirip gtx 1070 almış yine sorun aynı. Görüntü kablosunu da değiştirmiş ama yine çözüm yok. Sonuç olarak sorunun ekran(monitör) kaynaklı olduğunu düşünüyor.

Tavsiyem sistemi götür başka bir monitöre takıp oyuna gir bakalım aynı problem var mı yok mu...

Bir bakın isterseniz.

Oyunu açıp kapatınca düzeldi fakat donanımsal bir sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Çünkü aynı oyunda renkli piksel sorunu da yaşadım. VRAM' leri test etmenin yolu var mı? 30 dk civarı Furmark testi yaptım ama orada sorun olmadı.

Hocam o konu hakkında pek bir fikrim yok maalesef, müsait olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. Kullanmaya devam edin, yine böyle bir hata alırsanız arkadaşlar ilgilenecektir.

Geri
Yukarı