RDR 2 kırmızı pixel noktalar

İşletim sistemi
Windows 10

Rektez

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 2070 SUPER
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600X
Önceden oynarken olmuyordu nedense oyunun 20%sinden sonra kırmızı pixel noktalar çıkmaya başladı. Not: Oyun crack değildir.

2022-12-02.png

3 tips that will almost fix your problems:
1. ıf the GPU is oced especially its Memory than try to reset it. Usually OC gpus Memory can cause artifacts and strange coloured pixels.
2. ıf 1 doesnt work test a different cablez maybe its sending corrupted data.
3. ıf those 2 doesn't work is 100% the monitors fault and you should change it.

Update.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
I switched the videocard with a 1070 and the same problem occured so it is the cable or monitor. Will buy a New cable to test it out.

Update.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
So ı bought a New certified DisplayPort 1.2 cable and the same problem occured. Can't think of anything other than the screen causing the problem.

Türkçeye çevirip bir oku istersen. Sorunu yaşayan arkadaşın kartı OC edilmemiş buna rağmen ekran kartını değiştirip GTX 1070 almış yine sorun aynı. Görüntü kablosunu da değiştirmiş ama yine çözüm yok. sonuç olarak sorunun ekran(monitör) kaynaklı olduğunu düşünüyor.

tavsiyem sistemi götür başka bir monitöre takıp oyuna gir bakalım aynı problem var mı yok mu?

Ustam çok teşekkür ederim dediğin gibiymiş hallettim sorunu.

Ben sorayım da yine de, bilgisayarı yeniden başlatmayı denedini.

Evet ustam denedim ama arkadaşın dediği çözüm işe yaradı.

Konu'yu kapatabilirsiniz teşekkür ederim.
Not: Biraz geç oldu kusura bakmayın :D

Son düzenleme:
Ustam çok teşekkür ederim dediğin gibiymiş hallettim sorunu.

Evet ustam denedim ama arkadaşın dediği çözüm işe yaradı.

Konu'yu kapatabilirsiniz teşekkür ederim.
Not: Biraz geç oldu kusura bakmayın :D
Hocam oyunu yeniden başlatınca sorun geçmiyor mu zaten? Şu an bu sorunun aynısını yaşıyorum. Yeniden başlattım ve ekran kartı belleğini sıfırladım. Sorun çözüldü. Ama donanımsal sorun olmadığına nasıl emin oldunuz?

Geri
Yukarı