RDR 2 laptopta ikinci ekranda başlıyor

İşletim sistemi
Windows 11

yusufkaracolak

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
3060
İşlemci
i7-11600H
Konu biraz uzun elimden geldikce detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Casper bir laptop kullanıyorum 2. ekranım var şimdiye kadar sadece RDR2 de bu sorunla karşılaştım oyun ilk olarak 2. ekranda başlıyor. Ve ekran kartımı kullanıyor ama 1. ekrana aldıgım zaman ise işlemci gpusunu kullanıyor. Görüntü ayarlarında laptop ekranı ana ekran NVIDIA ayarlarında 2.ekranı takınca zaten laptop ekranı kayboluyor sadece yan ekran kalıyor ve bu yüzden oluyor galiba her şey nasıl çözebilirim? Sadece RDR2 de karşılaştım bu sorunla Win+Shift+sol ok tuşu ile ilk ekrana alıyorum ama bu sağlam bir cozum değil ve Hz düşük kalıyor zaten.

Konu biraz uzun elimden geldikce detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Casper bir laptop kullanıyorum 2. ekranım var şimdiye kadar sadece RDR2 de bu sorunla karşılaştım oyun ilk olarak 2. ekranda başlıyor. Ve ekran kartımı kullanıyor ama 1. ekrana aldıgım zaman ise işlemci gpusunu kullanıyor. Görüntü ayarlarında laptop ekranı ana ekran NVIDIA ayarlarında 2.ekranı takınca zaten laptop ekranı kayboluyor sadece yan ekran kalıyor ve bu yüzden oluyor galiba her şey nasıl çözebilirim? Sadece RDR2 de karşılaştım bu sorunla Win+Shift+sol ok tuşu ile ilk ekrana alıyorum ama bu sağlam bir cozum değil ve Hz düşük kalıyor zaten.

Şimdi anladığım 2 ekranınız var 2 ekranı mouse geçişli olarak kullanıyorsunuz fakat ekranlar değiştikçe oyuna ayarlanan grafik kartı değişiyor bu mudur?

Grafik ayarlarına gidin oradan RDR2 klasöründen exe olabilecek her şeyi seçin/ekleyin sonra 3060'a ayarlayın hepsini olmaz ise internetten bakıp 3060'ı ana ekran kartı olarak ayarlamayı deneyin.
Yaptım onu bir değişim olmadı aslına bakarsan birçok şey denedim bir çözüm bulamadım
Resim bıraktım buraya 6 GB ekran kartım var ama 8 GB gözüküyor işlemci de şu an ama doğru ekran da ben output adapteri 1 yaparsam ekran kartına ve 2. ekrana geciyor.
1680089757293.png

Yaptım onu bir değişim olmadı aslına bakarsan birçok şey denedim bir çözüm bulamadım.
Resim bıraktım buraya 6 GB ekran kartım var ama 8 GB gözüküyor işlemci de şu an ama doğru ekran da ben output adapteri 1 yaparsam ekran kartına ve 2. ekrana geciyor.
1680089757293.png

Oyun şu an 1. ekranda ve işlemci GPU'sunda çalışıyor.
Kullanım verisi.

1680089853166.png

Şuan output adapteri 1 yaptım ekran kartında ama 2.ekran da açılıyor

1680090110850.png

Veri Kullanımı
1680090135098.png

Son düzenleme:
Yaptım onu bir değişim olmadı aslına bakarsan birçok şey denedim bir çözüm bulamadım.
Eki Görüntüle 1718966

Oyun şu an 1. ekranda ve işlemci GPU'sunda çalışıyor.
Kullanım verisi.

Eki Görüntüle 1718969

Şu an output adapteri 1 yaptım ekran kartında ama 2.ekran da açılıyor.

Eki Görüntüle 1718971

Veri kullanımı.
Eki Görüntüle 1718972

Bu site işinize yarar belki.

Geri
Yukarı