RDR 2 optimizasyon olarak iyi mi?

Sistemi çok stabil kullanıyor ve kendi özelinde her şey dengeli. Sadece FPS düşük diye optimizasyonu kötü dersem haksızlık yapmış olurum. Her oyun farklı zaten performans konusunda. Öyle 10-15 FPS fazla alınmaması bir eksi değil bana göre. %1 ve %0.1 değerleri bu kadar dengeli olan nadir oyunlardan . Olan da Rockstar oyunu olan GTA 5 örneğin.

İlk çıktığında çok sorunlu olduğunu duydum. 2020 Temmuz ayında oyunu almıştım ve aldığım günden beri hiç sorun yaşamadım.
İlk çıktığında alan kişilerden çok sorun yaşayan olmuş.

Oyun optimizasyon olarak çok iyi diyemem özellikle fazla GPU sömürüyor ama kötü de diyemem. Ben de çoğu oyunda Ultra 60 FPS alırken RDR 2 de 60 FPS içim birkaç ayar kısmam gerekti. Ayrıca çok güzel grafikleri ve bununla beraber geniş bir açık dünyası var. Başka firma yapsa Cyberpunk'tan bile daha kötü olurdu ama bu kadar geniş bir oyun için güzel bir optimizasyonu yapsa yapsa Rockstar yapar zaten. Adamların 1 yıl sonra PC portuna getirmesinin güzelliği de bu.

Bu oyunun 30 FPS'si CS veya Valorant'ın 75 FPS'si gibi, o kadar söyleyebilirim, 20 FPS bile yine oynanabilir bu oyunda, böyle akıcı bir oyunda zaten 100 FPS üstünde gerek yok gibi nerdeyse.

Bence optimizasyon olarak iyi, bende 3060 Tİ var ve stabil olarak %96 kullanıyor 1080 p ultra da oynuyorum en azından gta 5 gibi gpu kullanımı %50 %60 a düşmüyor, ama bazı yerleri optimizasyonu berbat, en iyi örnek strawberry en çok fps düşen yer orası oranın kötü bir optimizasyonu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı