RDR 2 oynarken sistemin sıcaklık değerleri normal midir?

İşletim sistemi
Windows 10

Muammer27

Hectopat
RDR 2 SICAKLIK.png

İşlemci sıcaklığı normal mi? Bazen 80 dereceyi görüp geri düşüyor. Ağır oyunlar oynarken böyle oluyor. Ekran kartı en fazla 75 dereceyi görüyor. Sapphire çift fanlı modelini kullanıyorum.

Şimdi yanlış bir şey söylemek istemem. Hız aşırtma yapmışsanız normaldir ancak yine de tehlikeli çünkü transistörler yüksek ısıları sevmezler bundan dolayı performans düşüşleri yaşayabilirsiniz. Eğer bakım yapılmadıysa bir bakım yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca kasa havayı yeterli alabiliyor mu? Veya fanlar yeterli hızlarda çalışıyor mu?

i3-9100F gibi bir işlemci için stok fan da olsa bir tık yüksek gibi, ihtiyaç dahilinde macun değişimi & toz temizliği yapıldıktan sonra minimum 10 derece daha düşük seyretmesi de garanti, şart mı değil ama tavsiye edilir. Onun dışında hiçbir problem yok, keyifli oyunlar.

Şimdi yanlış bir şey söylemek istemem. Hız aşırtma yapmışsanız normaldir ancak yine de tehlikeli çünkü transistörler yüksek ısıları sevmezler bundan dolayı performans düşüşleri yaşayabilirsiniz. Eğer bakım yapılmadıysa bir bakım yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca kasa havayı yeterli alabiliyor mu? Veya fanlar yeterli hızlarda çalışıyor mu?
Kasanın camını söktüm 2 saatdir öyle oynuyorum sıcaklığın 70 dereceyi geçtiğini görmedim. Gerçekten çok etkiledi, çok fazla fan sesi geliyordu kasadan, şu an çok sessiz.
1648050747026.png

Kasanın camını söktüm 2 saatdir öyle oynuyorum sıcaklığın 70 dereceyi geçtiğini görmedim. Gerçekten çok etkiledi, çok fazla fan sesi geliyordu kasadan, şu an çok sessiz.
Eki Görüntüle 1340134
Güzel hocam artık böyle kullanırsınız kasanın hava akışı iyi değilmiş demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı