RDR 2 oynayarak İngilizce gelişir mi?

Katkısı olur tabii, kendin de bir şeyler katarsın. Türkçe yamayı sakın indirme, berbat çevirmişler ("All manner of folk paying social calls" cümlesini "Herkes yaptığının bedelini ödemeye geldi" gibi garip çeviriler var) Sen olabildiğince çok cümle ve kelime anlamlarını çevirmeye ve kafanda çözmeye çalış, bu konu yarın aktif olursa birkaç şey donatırım İngilizce Öğretmenliği okuyan birisi olarak belki işine yarayabilecek birkaç tüyo verebilirim sana

Oyunu anlamam için ne yapmalıyım?

Yok yok yüksek değil biliyorum ama konsola kurulmuyor ki?

Farkındayım en azından katkısı olur mu? Anlar miyım?

Anlayamazsın maalesef. Sen cümleyi okuyup anlayana kadar diyalog 10 kez değişir. Bu tarz şeyler için orta seviye bile yetersiz kalabiliyor. Kelime dağarcığı çok önemli çünkü aradan 2 kelime alıp 5 kelime bilemezsen bir anlamı kalmıyor zaten.

Yani oyun zevkin biraz bozulabilir cümleleri anlamaya çalışırken, hiç katkısı olmaz demiyorum ama aşırı bir beklentiniz olmasın. Mesela oyunda bir phrasal verb çıktı diyelim ve bazı phrasal verblerin anlamı kelimeden çıkmıyor yani yeni bir anlam çıkıyor ve onu bilmiyorsanız diyalogları yanlış anlayabilirsiniz.

Bu arada belki başka bir şey için olabilir ama RDR2 özelinde imkansız bence. Çünkü senaryosu çok ön planda olan bir eser olduğu için diyalog takibi zor.

Katkısı olur tabii, kendin de bir şeyler katarsın. Türkçe yamayı sakın indirme, berbat çevirmişler ("All manner of folk paying social calls" cümlesini "Herkes yaptığının bedelini ödemeye geldi" gibi garip çeviriler var) Sen olabildiğince çok cümle ve kelime anlamlarını çevirmeye ve kafanda çözmeye çalış, bu konu yarın aktif olursa birkaç şey donatırım İngilizce Öğretmenliği okuyan birisi olarak belki işine yarayabilecek birkaç tüyo verebilirim sana
Teşekkürler ama dediklerini anlamaya çalışırken oyunu anlamamazlıktan korkuyorum..

Peki konsola Türkçe yama kurulur mu? En azından diyaloğu dinleyip takip ederim.

Yok yok yüksek değil biliyorum ama konsola kurulmuyor ki?
Dediğiniz gibi maalesef konsola Türkçe Yama kurulmuyor hocam.
RDR 2 gibi oyunlardan İngilizcenize pek bir katkı sağlayamazsınız hocam. Mesela ben çocukken ''Growtopia'' diye bir oyun oynardım (belki duymuşsunuzdur), oyunda yabancılarla konuştuğumuz, ticaret yaptığımız için, eşyaların ismi vesaire İngilizce olduğu için İngilizcemi epey bir geliştirmiştim. O dönemler ortaokuldayken sınavlarımın hemen hemen hepsinden de 100 alıyordum; ama maalesef RDR 2 böyle bir oyun değil. Kendinize pek bir katkı sağlayamamanızla beraber oyunu da anlayamazsınız.

Teşekkürler ama dediklerini anlamaya çalışırken oyunu anlamamazlıktan korkuyorum.

Peki konsola Türkçe yama kurulur mu? En azından diyaloğu dinleyip takip ederim.

Hocam maalesef çoğunu anlayamayabilirsiniz, neticesinde oyunda diyalog fazlasıyla ön planda ve her cümleyi kafanızda çevirmeye çalışırken hikaye akışını büyük ölçüde kaybedebilirsiniz. Yine de bir kelime dahi bilmesen oynaman gereken bir oyun RDR2. Gerekirse bu oyun için İngilizce öğren yani

Konsolda maalesef Türkçe yama bulunmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı