RDR 2 su kenarlarında tırtıklanma

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. RDR 2 de su kenarlarında garip bir tırtıklanma sorunu yaşıyorum. Ayarlar Ultra da DLSS kalite modunda. DLSS'yi kapatıp MSAA'yi falan açmayı denedim fark yok. NVIDIA denetim masasındaki ayarlarımda alabileceğim en yüksek seviyede.

Adsız.png

Fotoğrafta fazla belli olmuyor fakat büyütürseniz gözükür. Oyun içinde fotoğrafta gözüktüğü kadar az değil. Özellikle suyun sığ bölgelerinde oluyor.

Ben oyunu sırf görüntü ayarı yapamadığım için sildim, bulanık oluyor oyun haraket edince çözemedim gitti.
Arkadaşlar yanaşın yamacıma cevap veriyorum:
Oyunda 3 tane ayar var, bunlar TAA,FXAA,MSAA, TAA kapattığınız zaman oyunda inanılmaz AA sorunları ortaya çıkıyor bunu açıyorsunuz, bunu açınca AA sorunu ortadan kalkıyor RDR bu sorunu bulanıklaştırarak hallediyor arkadaşlar, oyunu bulanıklaştırıyor, şimdi bunu nasıl çözecem derseniz, EĞER çok GÜÇLÜ bir sisteminiz varsa MSAA açacaksınız, ben açtım oyun netleşti ama kafayı yedi kaldırmadı bilgisayarım, yani sizde sorun yok arkadaşlar ben şu an bulanık haliyle oynuyorum ya böyle oynayacaksınız yada iyi bir sistemlse MSAA açacaksınız yada VSR ile 2K-4K olarak oynayacaksınız o zaman hallolur ancak. Benim yaptığım ayarlar şurada bu ayarlar ile bi nebze düzeldi linki bırakıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar yanaşın yamacıma cevap veriyorum:
Oyunda 3 tane ayar var, bunlar TAA, FXAA, MSAA, TAA kapattığınız zaman oyunda inanılmaz aa sorunları ortaya çıkıyor bunu açıyorsunuz, bunu açınca aa sorunu ortadan kalkıyor RDR bu sorunu bulanıklaştırarak hallediyor arkadaşlar, oyunu bulanıklaştırıyor, şimdi bunu nasıl çözeceğim derseniz, eğer çok güçlü bir sisteminiz varsa MSAA açacaksınız, ben açtım oyun netleşti ama kafayı yedi kaldırmadı bilgisayarım, yani sizde sorun yok arkadaşlar ben şu an bulanık haliyle oynuyorum ya böyle oynayacaksınız ya da iyi bir sistemlse MSAA açacaksınız ya da VSR ile 2K-4K olarak oynayacaksınız o zaman hallolur ancak. Benim yaptığım ayarlar şurada bu ayarlar ile bir nebze düzeldi linki bırakıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben 4K da oynuyorum sorun yok.

Geri
Yukarı