RDR 2 Türkçe yama ücreti ne kadar olur?

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
230 TL verdim. RDR2'ye oyunu oynuyorum. Fakat İngilizce bilmediğimden ötürü hikayeyle ilgili bir şey anlamıyorum. Türkçe yama çıkacak %81'de şu an sizce ne zamana çıkar? Ayrıca yama ücretli olacakmış. Sizce ücreti ne kadar olur? Ve ücretli olması doğru mu sizce?

Yamayı Türk birisi çıkarıyor.
Sadece oyunları daha zevli oynamak için İngilizce öğrenmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yamayı Rockstar Games mi çıkartıyor? Bence çıkartmaz. Eğer Türk birisi yama çıkarıyorsa ücretli yapmaz. Zaten çoğu yamanın halini görüyoruz.

Türkçe yama sektörü değişeli çok oldu. Oyun Çeviri gibi kimse "Daha fazla Türkçe oyun" diyerek çeviri yapmıyor. Ücretsiz yama yapan taş çatlasın bir ya da iki grup var. Geri kalan herkes ya ücret ya da bağış adı altında ücret talep ediyor. Hatta en son gittigidiyor üzerinden falan yama satılıyordu. Çok ilginç bir noktaya geldi yama işleri.

Üretici firmanın izni olmadan, yama veya eklenti üzerinden ücret talep etmek hukuksuz bir işlemdir. Hatta bağış kabul etmek de öyle.

Ticari olarak tescil edilmiş bir ürün üzerinden izinsiz olarak kazanç elde edemezsiniz. İlgili siteyi yönetenler muhtemelen oldukça genç olup, telif ve lisans hukuku hakkında pek bilgili değiller.

Üretici firmanın izni olmadan, yama veya eklenti üzerinden ücret talep etmek hukuksuz bir işlemdir. Hatta bağış kabul etmek de öyle.

Ticari olarak tescil edilmiş bir ürün üzerinden izinsiz olarak kazanç elde edemezsiniz. İlgili siteyi yönetenler muhtemelen oldukça genç olup, telif ve lisans hukuku hakkında pek bilgili değiller.
İzinler varmış.

Ayrıca konuşma stilinize bayıldım.

Son düzenleme:
İzinler varmış.

Multiplayer modu veya başka türlü oyunlardan dosya kullanılmadıkça modlamaya karşı gelinmiyor zaten. Bu modlar üzerinden yayıncının cebine para girmeden kazanç sağlanırsa işler değişir. Oyunlara dil ekleyen veya modlama politikasına karar veren geliştiriciler bile değil, tamamen yayıncı. Yayıncı ne derse o oluyor. Rockstar büyük şirket ama yayıncısı Take-Two. Diğer yandan Bethesda var. Hem geliştirici hem de yayıncı. Misal onlar hem benim cebim hem de mod yapan insanların cebi dolsun diye böyle bir sistem denemişti. Mod sayfasında kullanılacak coin satın alıyordun ve harcıyordun. Tabii tepki görünce kaldırdılar.

Geri
Yukarı