RDR 2'nin 4 GB RAM kullanması normal mi?

Oyun menüsünde mi oyuna girdiğinizde mi?
Pause menüsünde 1.700MB oyuna girince 1.800MB.

Ne kendimde ne de test videolarında RDR2'nin 4 GB RAM tükettiğini görmedim, misal;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende normalde düşük RAM tüketimi Cyberpunk 2077'de oldu bir kere tüm deneyimimi burada anlattım.

Oyun dosyalarını kontrol et belki sende de benzer bir durum yaşanmıştır. Bazı assetler yüklenmiyorsa RAM tüketimi bu sebeple düşük kalıyor olabilir.
Oyundan hiç bir problem yok oyunu ilk indirdiğim zaman dosya doğrulaması da yaptım.

Ne kendimde ne de test videolarında RDR2'nin 4 GB RAM tükettiğini görmedim, misal;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI afterbunner bu RAM değerleri Windows ile RDR2 toplam RAM miktarını sunuyor olmasın.

MSI Afterburner toplam RAM kullanımını gösterirken Görev Yöneticisi sadece uygulamanın kullanımını gösteriyor.
O yüzden değerlere Görev Yöneticisi'nden baktıysanız normaldir dedim. MSI Afterburner 1.8 GB RAM gösteriyorsa normal değil.

1657134573025.png

MSI afterbunner bu RAM değerlerini Windows ile RDR2 toplam RAM miktarını sunuyor olmasın.

Sunsa dahi standart 4 GB, görev yöneticisinde 2 GB tüketim olarak görünmesi normal değil. Kocaman açık dünya var önümüzde pek mantıklı gelmiyor. MSI Afterburner ile toplam RAM tüketimi eklenir lakin 4 GB bu büyüklükte bir oyuna az.

@Xantern attığı görselde bile 5 GB'ı rahat geçiyor ki zamanla 6-7 GB'ı bulur o oyun içerisinde.

Sunsa dahi standart 4 GB, görev yöneticisinde 2 GB tüketim olarak görünmesi normal değil. Kocaman açık dünya var önümüzde pek mantıklı gelmiyor. MSI Afterburner ile toplam RAM tüketimi eklenir lakin 4 GB bu büyüklükte bir oyuna az.

@Xantern attığı görselde bile 5 GB'ı rahat geçiyor ki zamanla 6-7 GB'ı bulur o oyun içerisinde.
Anlamadım hocam bende oyunda herhangi bir sorunda yaşamıyorum nedense.

Anlamadım hocam bende oyunda herhangi bir sorunda yaşamıyorum nedense.

Çevreye biraz göz at, izlediğin videolara kıyasla bulanık kalan yerler, yüklenmeyen yerler oluyor mu.

Çok ilginçtir ben Cyberpunk 2077'de RAM tüketimini görene kadar anlamamıştım sorunu. Otomatlara bir baktım yazılar okunmuyor öyle kafama dank etti.

Çevreye biraz göz at, izlediğin videolara kıyasla bulanık kalan yerler, yüklenmeyen yerler oluyor mu.

Çok ilginçtir ben Cyberpunk 2077'de RAM tüketimini görene kadar anlamamıştım sorunu. Otomatlara bir baktım yazılar okunmuyor öyle kafama dank etti.
Hayır bulanıklık falan yok oyunda herşey normal.

Geri
Yukarı