RDR2 60 FPS alınmasına rağmen oyun akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10

PaRaDoKs

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb
Ekran kartı
Asus RX6600 8gb
İşlemci
Ryzen 5 5500
Arkadaşlar oyunda Ultra ayarlarda 60FPS FSR açınca ise 70FPS kadar alabiliyorum ama oyun akıcı hissettirmiyor. Dikey senkronizasyon açtım yine aynı. Diğer oyunlarda da böyle oluyor arkadaşlar, çok can sıkmaya başladı bu durum.

Arkadaşlar oyunda Ultra ayarlarda 60FPS FSR açınca ise 70FPS kadar alabiliyorum ama oyun akıcı hissettirmiyor. Dikey senkronizasyon açtım yine aynı. Diğer oyunlarda da böyle oluyor arkadaşlar, çok can sıkmaya başladı bu durum.
Size öyle geliyor olabilir mi?

Daha yüksek bir Hz değerinden 60'a mı geçtiniz? Eğer öyleyse gözünüze akıcı gelmeyebilir.

Daha yüksek bir Hz değerinden 60'a mı geçtiniz? Eğer öyleyse gözünüze akıcı gelmeyebilir.
Hayır hocam tam aksine yeni 144hz geçtim 1-2 ay oldu

AMD Radeon yazılımından "Enhanced Sync" açıksa kapatabilir misiniz? Radeon Boost, Anti-Lag ayarlarının olduğu sekmede olması lazım.
hocam dediğiniz ayarı bulamadım ama çoğu kapalı

Arkadaşlar şimdi moniörün kendi tuşlarından ayarları kurcaladım biraz ve monitörün Hz değeri 126-144 arasında gidip geliyor bundan kaynaklı olabilir mi?

Size öyle geliyor olabilir mi?
hayır hocam sanmıyorum

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-09_192935298.png
    resim_2024-01-09_192935298.png
    120,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Geliştirilmiş Senkronizasyon türkçe karşılığı ama kapalıymış zaten. Yine de bir sorun varsa da radeon ayarlarından şüpheliyim. Olmadı DDU ile temizleyip sıfırdan kurun ayar çekin bir gelişme olacak mı bakalım.

Hayır hocam tam aksine yeni 144Hz geçtim 1-2 ay oldu.

Hocam dediğiniz ayarı bulamadım ama çoğu kapalı.

Arkadaşlar şimdi moniörün kendi tuşlarından ayarları kurcaladım biraz ve monitörün Hz değeri 126-144 arasında gidip geliyor bundan kaynaklı olabilir mi?

Hayır hocam sanmıyorum.
144 Hz'ye geçmişsiniz oyunda 60 FPS alıyorsunuz normal akıcı gelmemesi 144 FPS almanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı