Çözüldü RDR2 çok karanlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, korsanda bu hata var, orijinalde rahat ederim dedim, edemedim. :D 1600x900'de oynuyorum oyunu. Hz değişmiyor engelliyor oyun ve oyun çok karanlık oluyor. Parlaklık ayarlamada en son parlaklıkta bile aşırı karanlık oluyor. Radeon Ayarları'ndan parlaklık ayarını yükseltince karanlık gidiyor ancak bu kez de oyunda gündüzleri çok aydınlık oluyor.

HDR kaynaklı olduğunu düşündüm ama HDR seçeneği yok oyunda. Belgelerde ayarlar dosyasından HDR değerini false yaptığımda da fark olmuyor. Var mıdır hal çaresi?
Örneğin SS alınca her şey normal görünüyor ama tam ekranda bu çözünürlükte bu ekranda bile siyahlar aşırı siyah.

20210627195723_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam belki çok basit bir cümle olacak ama sorun monitörde olabilir mi acaba? Ss'ler falan düzgün demişsiniz çünkü. OBS kurup şöyle 10 saniyelik bir kayıt alsanız paylaşsanız.
Sadece 1600x900 ve birkaç düşük çözünürlükte bu şekilde oluyor hocam. Yani OBS'de de düzgün görünecektir yine.

Çözüldü: HDMI yerine VGA bağlantısı kullandım ve sorun kalmadı. Yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum yine de sorunun. Normal görüntüde bir fark göremedim. Bir süre VGA kullanacağım bakalım neler göreceğiz. Teşekkürler herkese.
Hocam belki çok basit bir cümle olacak ama sorun monitörde olabilir mi acaba? Ss'ler falan düzgün demişsiniz çünkü. OBS kurup şöyle 10 saniyelik bir kayıt alsanız paylaşsanız.
Sadece 1600x900 ve birkaç düşük çözünürlükte bu şekilde oluyor hocam. Yani OBS'de de düzgün görünecektir yine.

Çözüldü: HDMI yerine VGA bağlantısı kullandım ve sorun kalmadı. Yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum yine de sorunun. Normal görüntüde bir fark göremedim. Bir süre VGA kullanacağım bakalım neler göreceğiz. Teşekkürler herkese.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı