RDR2 de RX 6700 XT bilgisayar kapanıp geri açıldı

Ali Burak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba az önce RDR 2 Online oynarken oyunun tam ortasında bilgisayar çat diye kapandı ve bir şey yapmadan geri açıldı.
Sıcaklık değerlerim harika işlemcim 55 derecelerde ekran kartım ise 70 dereceyi geçmiyor HWMonitor'den kontrol ettim.
İşlemci darboğazım vs yok maksimum kullanım yüzde 80i geçmedi.
Ek olarak işlemcime overclock yaptım sorunu bulmada katkısı olur belki diye yazdım.
Sistemim.
G.Skill Ripjaws 3200 MHz 16 GB (2x8 Dual channel)
Gigabyte B450M S2H.
RX 6700 XT 12 GB.
Ryzen 5 5500.
Thermaltake TR2 s 650W 80+ PSU.
Kioxia 500 GB SSD.
Samsung 870 EVO 1TB SSD.
Sizce sorunun kaynağı nedir bu arada ilk kez yaşadım.
Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba az önce RDR 2 Online oynarken oyunun tam ortasında bilgisayar çat diye kapandı ve bir şey yapmadan geri açıldı.
Sıcaklık değerlerim harika işlemcim 55 derecelerde ekran kartım ise 70 dereceyi geçmiyor HWMonitor'den kontrol ettim.
İşlemci darboğazım vs yok maksimum kullanım yüzde 80i geçmedi.
Ek olarak işlemcime overclock yaptım sorunu bulmada katkısı olur belki diye yazdım.
Sistemim.
G.Skill Ripjaws 3200 MHz 16 GB (2x8 Dual channel)
Gigabyte B450M S2H.
RX 6700 XT 12 GB.
Ryzen 5 5500.
Thermaltake TR2 s 650W 80+ PSU.
Kioxia 500 GB SSD.
Samsung 870 EVO 1TB SSD.
Sizce sorunun kaynağı nedir bu arada ilk kez yaşadım.
Şimdiden teşekkürler.
Psu kaldırmıyor olabilir çünkü rdr 2 de kart ve işlemci çok fazla güç harcıyor 👍

Ryzen Master programından curve optimizer ile yaptım bir de PBO açık.
Buyurun bu da fotoğraf.

PSU kaldırmıyor olabilir çünkü RDR 2 de kart ve işlemci çok fazla güç harcıyor 👍

Aynı sisteme RTX 2060 takılıyken böyle sorunlar yaşamamıştım sanırım dediğiniz gibi PSU'dan kaynaklı ben en iyisi bir 12v kanalından kaç watt verdiğine bakayım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    248,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Yazdım ama biraz karışık olmuş sizde haklısınız Thermaltake TR2 650W 80+
Hocam afedersinz psu gözümden kaçmış psunuz çok güzel bir model aslında fakat büyük ihtimalle psu watt yetmiyor yinede siz bir sıkıntıya kapılmayın uzun kullanımda nasıl olsa belli eder kendini eğer gene kendini kapatırsa ozaman bir sıkıntı var demektir işte ozaman bütçeniz var ise satıp Deep Cool PF750 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu power supplyı alabilirsiniz aynı durumu bende rx 6900xt de yaşamıştım çözümü powerı değiştirerek buldum.

Hocam afedersinz PSU gözümden kaçmış PS'unuz çok güzel bir model aslında fakat büyük ihtimalle PSU watt yetmiyor yine de siz bir sıkıntıya kapılmayın uzun kullanımda nasıl olsa belli eder kendini eğer gene kendini kapatırsa o zaman bir sıkıntı var demektir işte o zaman bütçeniz var ise satıp Deep Cool PF750 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu Power Supply'ı alabilirsiniz aynı durumu bende RX 6900XT de yaşamıştım çözümü Power'ı değiştirerek buldum.

Alakası yok boşuna Power aldırmayın. 650W yeterde artar 5600 ve 6700XT için.

Yazdım ama biraz karışık olmuş sizde haklısınız Thermaltake TR2 650W 80+

Tekrar oynayın bakalım tekrar kapanırsa söylersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı