RDR2 ilk günden sonra FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

RtxPolat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16gb
Ekran kartı
Rtx 3050 laptop
İşlemci
İ5 12400f
Dün indirdiğim RDR2 oynarken Ultra ayarlarda 70-120FPS arası oynuyordum bugün açınca ayarlar otomatik düşüğe alınmış ve oyun içinde Max 20 FPS görüyorum. Üstelik 144 Hz seçeneğini kullanamıyorum sebebi nedir?

Hocam eğer çoğu oyunda anormal düşük FPS değerleri alıyorsanız bilgisayarınıza format atmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca Windows 11 laptoplarda hala sorunlu Windows 10 oyun için daha iyi.

Belgeler > Rockstar Games klasörleri içinde system.xml dosyayı var onu silin ayarları sıfırlasın.
Rockstar games>Rdr2 içinde öyle bir şey yok hocam. >profiles içindeki ProfileSettings olabilir mi

Hocam eğer çoğu oyunda anormal düşük FPS değerleri alıyorsanız bilgisayarınıza format atmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca Windows 11 laptoplarda hala sorunlu Windows 10 oyun için daha iyi.

Hayır normalde hiç sıkınıtı çıkarmadı. Dün de dediğim gibi FPS gayet yüksekti bugün açınca oldu.

Ayarları sıfırladıktan sonra bu ayarları yapın. Daha yüksek FPS alırsınız. Ayarları yüksek veya ultraya çekmek boşa güç tüketiminden başka bir şey değil.

Dosya Ekleri

• Hardware Unboxed - Red Dead Redemption 2 Optimization [Part 1] Let's Greatly Improve PC Perfor...jpg
    Hardware Unboxed - Red Dead Redemption 2 Optimization [Part 1] Let's Greatly Improve PC Perfor...jpg
    200,3 KB · Görüntüleme: 19
  • Hardware Unboxed - Red Dead Redemption 2 Optimization [Part 2] Advanced Settings Tested for Ev...jpg
    Hardware Unboxed - Red Dead Redemption 2 Optimization [Part 2] Advanced Settings Tested for Ev...jpg
    243,2 KB · Görüntüleme: 18
Rockstar games>Rdr2 içinde öyle bir şey yok hocam. >profiles içindeki ProfileSettings olabilir mi

Hayır normalde hiç sıkınıtı çıkarmadı. Dün de dediğim gibi FPS gayet yüksekti bugün açınca oldu.
Hocam grafik ayarlarını değiştirin, hatta PS4'ün grafik ayarlarını yapmayı deneyin belki işe yarar, bende yaramıştı.

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı