Çözüldü RDR2 oynarken bilgisayar mavi ekran verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

xiwich

Centipat
Yer
Aydın
Daha fazla  
RAM
16 gb ddr4 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
480 gb sandisk ssd 1 tb hdd
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
AMD Ryzen 5 4600h with Radeon Graphics
minidump minidump dosyasını yükledim ve geri dönüş yapılırsa memnun olurum.

Çözüm
İlk önce BIOS driverınız çok eski onu güncelleyin.

Ardından diğer tüm sürücülerinizi de buradan güncelleyin.

Sorununuza baktığımda " AuthenticAMD.sys " kaynaklı olduğunu görüyorum. Ekran kartı sürücünü silip yeniden kurmalısın. DDU ile kaldırıp ekran kartı sürücünü tekrar kur.

Son olarak da CMD ekranının yönetici yetkisi ile çalıştır; SFC / scannow ve DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth ” komutu çalıştır. bilgisayardaki bozuk sistem dosyalarının kontrol edilerek düzeltilmesi sağlanır.

Not: Her iki komutta aynı işlevi görüyor fakat bazen SFC / scannow düzeltemeyebiliyor bu sebeple her iki komutu da yazmanı öneriyorum. Sorun çözülürse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Sorununuza baktığımda " AuthenticAMD.sys " kaynaklı olduğunu görüyorum. Ekran kartı sürücünü silip yeniden kurmalısın. DDU ile kaldırıp ekran kartı sürücünü tekrar kur.

Son olarak da CMD ekranının yönetici yetkisi ile çalıştır; SFC / scannow ve DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth ” komutu çalıştır. bilgisayardaki bozuk sistem dosyalarının kontrol edilerek düzeltilmesi sağlanır.

Not: Her iki komutta aynı işlevi görüyor fakat bazen SFC / scannow düzeltemeyebiliyor bu sebeple her iki komutu da yazmanı öneriyorum. Sorun çözülürse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Çözüm

Gün içinde hepsini yapacağım günaydınlar.

Son olarak da CMD ekranının yönetici yetkisi ile çalıştır; SFC / scannow ve DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth ” komutu çalıştır. bilgisayardaki bozuk sistem dosyalarının kontrol edilerek düzeltilmesi sağlanır.

not: her iki komutta aynı işlevi görüyor fakat bazen SFC / scannow düzeltemeyebiliyor bu sebeple her iki komutu da yazmanı öneriyorum. Sorun çözülürse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

İlk olarak tekrardan günaydınlar. BIOS için sürümü kontrol ettim en son sürüm 316 olarak gözüküyor. İkinci olarak ise driverlarda laptopun MyASUS adlı uygulamasından baktım sadece Bluetooth sürücüsü eskiymiş onu da indirdim şimdi ekran kartı sürücümü silip tekrar kuracağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı