RDR2 RTX 4060 sistemde düşük FPS veriyor

ömür.d

Picopat
Daha fazla  
i5-12400F
RTX 4060.
16 GB Dual RAM.
1080p de gelişmiş ayarlar dışında bütün ayarlar ultrada DLSS kalite modunda ortalama 75 FPS alıyorum.
Bana düşük geldi 90 FPS falan olması gerekir gibi.

Ayarlarını atarmısın?

Şu konuda bazı şeylere değinmiştik ve bir arkadaşın attığı videodan yola çıkarak her şey ultrada iken sadece iki ayarı bir tık düşürdüm. Konudaki şu mesajımda söylemiştim buyrun.

Evet hocam harbiden orada bir tek Reflection quality'yi Ultra'dan Medium'a
Particle quality'yi de High'a getirdim şimdi bile ortalama 95FPS alıyorum.

Kİ bu iki ayar görüntüyü hiç etkilememesine rağmen +20 FPS veriyor.

Videonun sonundaki ayarları birebir uygula ve çözünürlüğü DSR açarak 4K yap. Ardından DLSS balanced yap keyfine bak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir daha bilmediğin konulara mesaj yazma 100 FPS üzeri alıyordum ayar yüzünden 50 FPS sabitlendi ayarı geri değiştirdim hala sabit 50 FPS nasıl düzelteceğim bunu söyle.

Aynı sistemi ben de aldım geçen hafta sadece sıvı soğutma ekleyip ram'i 32gb yaptım fakat bana da dlss kapalıyken full ayarlarda çok akıcı gelmiyor. Fps'e bakmadım ancak sadece dlss aktif ve en üst ayarında oyun akıcı oluyor. Yani dlss kapalı normal oynarken düşük fps alıyorum(çok düşük değil ama akıcı da hissettirmiyor oyun). Full ayarlarda bu kadar yükü kaldırmıyor diye olabilir mi?

Bilmiyorum dostum ama oyun %65-70 kullanırken kalanını da kullanmaya çalışan bir sürü program olduğunu unutma.

Zaten %65-70'in içine o kalanını kullanmaya çalışan programlarda giriyor. Sadece oyun kullanmıyor yani o %70'i.

i5-12400F
RTX 4060.
16 GB Dual RAM.
1080p de gelişmiş ayarlar dışında bütün ayarlar ultrada DLSS kalite modunda ortalama 75 FPS alıyorum.
Bana düşük geldi 90 FPS falan olması gerekir gibi.

Ben açıklamada yazan sistemle en yüksek ayarlarda 70-75 alıyorum driver hakkında bir sorun olabilir mi? Veya yazılımsal.

Geri
Yukarı