RDR2 RX 6700 sistemde 40 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3600MHZ
Ekran kartı
RX 6700
Anakart
Gigabyte B450M K
Oyunun daha başlangıç ekranındayım ve 40 FPS'den yukarısını göremiyorum, 43 arasında seyrediyor bazen. Ayarlar ultrada ve 900p'de oynuyorum. CPU kullanımı %8 ve GPU kullanımı %99'da. CPU frekansı nedense oyunda 2.1GHz'yi geçmiyor, bir tek RDR'ye özel, normalde bir oyuna geçiş yapınca CPU frekansı 4'e kadar fırlıyor ve CPU kullanımı %20 falan oluyor. Ama RDR 2'de işler gerçekten çok garip, nasıl düzeltirim bunu? YouTube'daki benchmarklar bu kadar kötü sonuç vermiyor.

Oyunun daha başlangıç ekranındayım ve 40 FPS'den yukarısını göremiyorum, 43 arasında seyrediyor bazen. Ayarlar ultrada ve 900P'de oynuyorum. CPU kullanımı %8 ve GPU kullanımı %99'da. CPU frekansı nedense oyunda 2.1GHz'yi geçmiyor, bir tek RDR'ye özel, normalde bir oyuna geçiş yapınca CPU frekansı 4'e kadar fırlıyor ve CPU kullanımı %20 falan oluyor. Ama RDR 2'de işler gerçekten çok garip, nasıl düzeltirim bunu? YouTube'daki benchmarklar bu kadar kötü sonuç vermiyor.

İşlemcin ne, bende de Ryzen 3 1200 var o civarda alıyorum.

Ayarlardan saçma sapan bir ayarı köklemiş olma ihtimaliniz?
Her şey ultrada. Normal ayarlar, advanced ayarlar kapalı zaten. Normal ayarları ultraya alamayacaksam niye böyle bir sistem satın aldım ki zaten? Su kalitesi falan ultra yani, doku kalitesi falan.

Oyunda böyle olmamalı. Soğutucu kullanıyor musunuz? Turbo Boost açık mı?
Stok fan mevcut. Sıcaklık zaten 50'yi geçmiyor oyunda. CPU frekansı 2.1GHz'da çalışıyor, istese de ısınamaz. Turbo boostu nasıl açarız?

Yeni konular

Geri
Yukarı