RDR2 Türkçe yama yapmak

• Konuyu başlatan Stack
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
Aslında bitmiş bir yama var. Fakat Rockstar bu projeyi iptal etti ve yasakladı. Tekrar bir proje başlayacaktı onu da durdurdu. Sanırım türkçe yama çıkmasını istemiyor Rockstar.

Aslında bitmiş bir yama var. Fakat Rockstar bu projeyi iptal etti ve yasakladı. Tekrar bir proje başlayacaktı onu da durdurdu. Sanırım türkçe yama çıkmasını istemiyor Rockstar.
Dediklerinizi Rockstar değil Take-Two yaptı.

Olayda Rockstar'ın ya da take-two'nun bir suçu yok. Olay tamamiyle bizim insanımız. İki taraftada suç var. Yamayı yapan gruptada, bu yamanın yok olmasını sağlayan bir kesim insandada. Öncelikle yamayı yapan grup Anonymous keşke bu yama için bir bağış düzenleseydide yamayı paralı çıkarmasaydı. Bu kadar tepki almazdı. Bu konuda suçlular çünkü ortada bir oyun var bir emek var sen bu emekten yararlanıp para kazanamazsın şirketler buna göz yumabiliyor ama istediklerinde bu şekilde noktayı da koyabiliyor. Yama yapılmış ve Anonymous'un kendisi ile bizzat konuştum. Ne kadar uğraştıklarını neler yaşadıklarını Türkiye'de yapılmış en büyük yama projesi olduğunu ve bunun ellerinde öylece durduğunu bu durumun kendilerini çok üzdüğünü söylediler bana. Bu durum cidden çok üzücü. Şöyle bir durum var. Bu olayı dışarı yansıtmadan kendi aramızda bile çözemiyoruz ve etkilenen kesim yine biz oluyoruz. Uğraşanda bizden, şikayet eden de bizden, mağdur olanda bizden. Buna benzer bir olay Dark Souls 2 oyunu için yapılmıştı. Bedavaya çıkan yamayı beğenmeyen bir kesim insan toplanıp yamanın yayınlandığı yerin altına doldurmuşlardı yorumları. Çok derin yerlerdeki belki de çoğu insanın görmediği yerdeki kelimelerin çevrilmediğini tek tek arayıp bulup getirip yazma gereksinimi duymuşlardı. Bu olaydan sonra yamayı koyan kişiler geri çekip "insanımıza iyilik yaramıyor. Dark Souls oyunun dili ağırdır. Anlaşılması kolay bir oyun değildir. İngilizcesi eski bir ingilizcedir ve anlaşılması çok güçtür. Sizin için araştırdık çevirdik 2-3 hatayı göz ardı edemeyecek kadar garipsiniz. Buyurun sizler çevirin" tarzı bir metin yayınlamışlardı. Bu olayı RDR 2 yamasından önce görmüştüm çok şaşırmıştım şimdi de bu olayı gördüm yine şaşırdım. Bizim insanımızın bir an önce düzelmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı