RDR2 ve FIFA20 Tepkisizlik ve Açılmama Sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Burak271905

Centipat
Herkese iyi Technopat'lar arkadaşlar.
RDR2'yi satın aldım ve heyecanla inmesini bekledim. Ve tabii ki de olmazsa olmazımız. Bir hata! Rockstar Games Launcher'dan 'play'e basınca 'Loading' diyor normal olarak. Biraz bekledikten sonra oyun açılmıyor. Hiçbir tepki vermiyor yani. Rockstar Games Launcher'da 'Play' butonunun olduğu yerde 'Exit Game' yazıyor. Görev Yöneticisinde ise oyun açık görünüyor. 157.000K küsür bellek kullanımı görünüyor.

Technopat'ta, yerli ve yabancı forumlarda baktım ama herhangi bir çözüm bulamadım. Sürücülerimi güncelledim. NetFramework, Microsoft Visual (bütün yıllar) kurulu ve güncel. Uyumluluk ayarları vs her şeyi denedim olmadı. Aksine elimdeki hergün oynadığım FIFA20'de bu şekilde oldu. Oyunu açıyorum. Oyun tepki vermiyor. Siyah ekran bile gelmiyor. RDR2'nin açılmadığı hata gibi FIFA20'de açılmıyor artık. Kurbanınız olayım tüm site-forum üyeleri, yöneticileri @Recep Baltaş'da dahil olmak üzere herkesten yardım talep ediyorum.

Sistemim dizüstü Casper Nirvana C800;

NVIDIA GTX950M 128Bit 4 GB
16 GB RAM
Intel i7 6.nesil 2.5GHz işlemci

Son düzenleyen: Moderatör:
Bekleyince oyun kendi kendine arka planda çöküyorsa rapor paylaşın:

Rockstar Games Launcher sürümünüz güncel mi? Değilse güncel sürümü indirip deneyin. Sorun devam ederse başka yöntemler sunarım.

Evet güncel sürüm. Direk rockstarın kendi sitesinden indirmiştim.
@Recep Baltaş @marcel'o
Bu RDR2'nin raporu:
Logfile

Bu da FIFA20:

LogfileFIFA20

Bu arada play dedikten sonra FIFA20 görev yöneticisinde görülmüyor. RDR2 görülüyor ama. aradaki farkı belirtmemişim yukarıda. Yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim çok sağolun. İnşallah halledebiliriz bu sorunları.

Son düzenleme:
Ben daha önceden Process Monitor raporu incelemedim ama öğrenmeye çalışıyorum.
Daha önceden Process Monitor raporu okumadığım için eğer güvenmiyorsanız Recep Baltaş'ın veya raporu incelemeyi bilen başka birinin raporu incelemesini bekleyebilirsiniz.

FIFA'da tespit ettiğim "msvcp140.dll" "msvcr120.dll" ve "vcruntime140.dll" hataları oldu.

"C:\Windows\System32\msvcp140.dll
C:\Windows\System32\msvcr120.dll
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll
"

dosyalarını silin. Ardından verdiğim linkteki iki paketin x64 ve x86 sürümünü kurun.

Download Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 from Official Microsoft Download Center

Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center

@Recep Baltaş Size bir sorum olacak izninizle, bazı "NAME NOT FOUND" hatası veren ".dll" dosyalarının paketlerini bulamıyorum. O dosyalar için ne yapmam lazım?

Maalesef işe yaramadı. Aynı şekilde hatasına devam ediyor. Anlamadığım olay; RDR2 indi yükledim açılmadı olmadı hata verdi herhangi bir sebepten dolayı eyvallah ama FIFA neden bozuluyor abi RDR'yi yükledikten sonra her gün oynadığım oyun.
Bu arada FIFA'nın dosyalarını check ettim FIFA açılıyor. RDR'yi de check ettim yine açılmıyor.
@Recep Baltaş @marcel'o
Ya acaba bu Vulkan'la alakalı bir şey mi? Bir yerde GTX950M ekran kartı Vulkan'ı destekmiyor diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Arkadaşın MSI laptopunda 1050 NVIDIA var ona yükledik sorun çıkmadı. Acaba Vulkan'la alakalı bir durum mu bendeki?

Recep abi raporu oluşturdum cevabını bekliyorum. Müsaitsen bakabilir misn?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı