RDR2 ve The Witcher klavye ile oynanır mı?

Klavye ile bu oyunlar veya hikaye oyunları sarar mi veya illa joystick mi lazım?

Witcher 3 klavye ile oynuyorum ilk başlarda zor gelecektir fakat ilerleyen zamanlarda alışacağınız için sıkıntı olmayacaktır.
Ama naçizane tavsiyem kol ile oynamanızdır eminim oyun kol ile daha eğlenceli olacaktır.

Kişiden kişiye değişir. Ben sadece Yakuza 0, Elden Ring gibi oyunları kolla oynadım ki onlar başka şekilde düzgün oynanmıyordu ama Witcher 3 ve RDR2 klavye ve mouse ile oynuyorum ve daha rahat geliyor rahat rahat etrafa bakınabildiğim için kol biraz garip geliyor bana böyle oyunlarda ve uğraştırıcı gibime geliyor.

Klavye ile bu oyunlar veya hikaye oyunları sarar mi veya illa joystick mi lazım?
Hep klavyeyle oynamış olarak bu oyunları sürüş kısmı keyif vermiyor ama dövüş kısımları gayet keyifli at sürme keyfi olarak rdr2 de joystick kullanabilirsin ama witcher da kullanmana gerek yok ama witcher 3 te at sürme keyfi olarak gene tercih edilebilir joystick iyi günler.

Silah kullanılan oyunları joistick ile oynayamıyorum. Yakın dövüş oyunlarını da klavyeyle oynayamıyorum. RDR2 bazen zorluyor o yüzden.

Geri
Yukarı