RDR2 vs Cyberpunk 2077

Bu arada bu konuda Witcher 3 ne alaka onu anlayamadım. Deneyim olarak verdiği şeyler tamamen farklı iki oyun; iki oyun güzel olsa da teknik ve genel anlamda RDR 2 bir başyapıttır. Witcher 3'ten de daha iyidir.

Bence silahlı aksiyon gizlilik istiyorsan ve hikaye takmıyorsan Far Cry serisine bakabilirsin

Bende şahsen Witcher delisiyim fakat onu övmek için RDR2 gibi bir oyunu kötülemene gerek yok sanki. Witcher 3 oynamayı düşünenleri oyundan soğutuyorsun biraz. İkisi de efsane oyunlar niye bu kadar ağır gömüyorsun 🙄

Size katılıyorum hocam, bir şeyin fanlığını yapıp diğerine çamur atmak çok absürt kaçıyor. RDR 2 gibi bir şaheser ve Witcher 3 gibi mükemmel bir yapım alakasız oldukları için karşılaştırılmamalı. RDR 2'yi gömen hocam muhtemelen RDR 2'yi anlamak istemiyor, o yüzden gömüyor yoksa daha başka mantıklı açıklaması yok.

Sevmesen bile objektif bakabilmek gerekiyor; kimin ne yaptığı ortada zaten. Ayrıca sanırım konu sahibini de bu tarz oyunlar sıkıyorsa iki oyun da zevk vermeyecektir diye düşünüyorum. Herkes hikayeli oyunlara uzun süreler gömemez, bazıları da kısa rekabetçi oyunlardan hoşlanıyorlardır 👍.

Bu arada bu konuda Witcher 3 ne alaka onu anlayamadım.

Hocam bir kişi bir oyunu seviyor, diğer kişi bu oyunu sevmiyor. Bunlar empati yoksunu oldukları için karşı tarafı anlayamıyor ve karşı tarafın iyi bulduğu şeye hemen bir cevap yazıyor. RDR 2 ile Witcher'ın iki benzerliği var, at sürme ve dolu açık dünya. Kısaca iki oyun da türünün en iyi örnekleridir.

Hocam bir kişi bir oyunu seviyor, diğer kişi bu oyunu sevmiyor. Bunlar empati yoksunu oldukları için karşı tarafı anlayamıyor ve karşı tarafın iyi bulduğu şeye hemen bir cevap yazıyor.

Aslında olayı direkt açıklamışsınız hocam, maalesef toxic Witcher 3 fanlarından haz etmiyorum. Hatta genel olarak toxic fanlardan haz etmiyorum, çok çekilmez oluyorlar maalesef.

RDR 2 ile Witcher'ın iki benzerliği var, at sürme ve dolu açık dünya. Kısaca iki oyun da türünün en iyi örnekleridir.

Gelin de bu durumu anlayamayan fanlara anlatın :D. İyi açıklamışsınız ağzınıza sağlık.

Hikaye oyunu sevmiyorum galiba GoW, Spider-Man Remastered, Witcher 3 indirdim ilk saatlerde dayanamayıp sildim. GTA 5 ve Valorant dışı sarmıyor. Hangisini yüklemeliyim?

RDR seni sarar Cyberpunk beni sarmadı ne yalan söyleyeyim açık dünyayı keşfedemiyorum o bitiyor arkasına ikinci görev üçüncü dördüncü biri bitmeden biri başlıyor rahat rahat bakamıyorsun etrafa ve bir diyalog sistemi yapmışlar bitmiyor abi la bekle diyorum biter diyorum yok konuş konuş konuş atlayıp durunca da bir yerden sonra ne yaptığını anlamıyorsun garip bir oyun ne bileyim benim fikrim ikisini de oynayan biri olarak RDR'yi oynaman yönünde olur onu bitir Cyberpunk'ı da yükle bir dene varsa yani yoksa Cyberpunk hikayesi RDR yanında boş kalıyor.

Witcher 3'ten sıkıldıysan seni hiçbir hikayeli oyun tatmin etmez

RDR seni sarar Cyberpunk beni sarmadı ne yalan söyleyeyim açık dünyayı keşfedemiyorum o bitiyor arkasına ikinci görev üçüncü dördüncü biri bitmeden biri başlıyor rahat rahat bakamıyorsun etrafa ve bir diyalog sistemi yapmışlar bitmiyor abi la bekle diyorum biter diyorum yok konuş konuş konuş atlayıp durunca da bir yerden sonra ne yaptığını anlamıyorsun garip bir oyun ne bileyim benim fikrim ikisini de oynayan biri olarak RDR'yi oynaman yönünde olur onu bitir Cyberpunk'ı da yükle bir dene varsa yani yoksa Cyberpunk hikayesi RDR yanında boş kalıyor.
Aynen öyle ya, ben yine de dayanıp bitirdim ana hikayeyi cyberpunkta, sonra yan görevlere başladım ve oyun o zaman efsane olmaya başladı, yan görevlerde bam güm adam vuruyon hiçbir sıkıcı diyalog yok, görev bitince para-ikonik silah-araba-siber donanım veriyor. Ana hikayede 1 saat diyalog atlıyorsun, madem koskoca açık dünya yapıyon bırak akalım içinde ya, görevde arabayı bile başkası sürüyor

Hocam ikisini de oynadım ve Cyberpunk 2077'yi 3 sonlada bitirdim. RDR2 o kadar ağır ilerliyor ki daha 6saat oynayabildim 20gündürde oyuna girmiyorum elim gitmiyor. CP77'yi eğer durumunuz elveriyorsa kesinlikle Phantom liberty DLC'sini satın alıp hikayesini oynamanızıda tavsiye ederim beni normal hikayeden daha cok içine çekti.

Cyberpunk daha hızlı ve kombat fokus, RDR 2 daha yavaş ve hikaye odaklı ikisi de güzel oyunlar ama RDR 2 oynayanlar her yerde övüyor Cyberpunk ise tartışmalı.

Geri
Yukarı