React vs Angular vs Vue

Angular desteği sollanmadı. Ben hem React, hem de Angular denedim ve Angular öğrenmeye devam etmeye karar verdim çünkü two-way binding, dependency injection ve Angular ile beraber gelen reactive forms, rxjs, ve benzeri paketleri seviyorum. Çoğu şey built-in.

Tamamen kişisel bir yorum ancak ben React'ın syntaxını hiç beğenmiyor, göz kanatıcı buluyorum bu nedenle Vue tercih ederim.

Güncel projemde react kullanan biri olarak yazıyorum.

Angular, google destekli büyük bir paket; react, facebook destekli minimal bir paket. Vue da bunların arası. Kullanacağın routingler httpclientlar angularda default varken reactte dışardan paketler kullanırsın, ama community o kadar büyük ve destek veriyor ki bir şeyi bulamamanın mümkünatı yok.

angular da built-in typescript yazarsın, reactte böyle bir zorunluluk yok ama istersen yaz. Reactte jsx denilen bir olay var, html+js yazarsın; angular html ve ts ayrıdır. Aynı şekilde vueda da html ve js ayrılır. Hangisi bilinmeli diye sorarsan bence hepsi hakkında fikir sahibi olunmalı, farkları bilinmeli. (Meslek olarak yapanlar için konuşuyorum)

Hangisini iyi bilmek seni işe sokar dersen, cevap hepsi. Hangisi sektörde daha fazla kullanılıyor dersen React. En iyisi react mı diye sorarsan, meeh. Tartışılır.

Geri
Yukarı