React'ı kavramanın en etkili yolu

Enespınar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, çok önemli bir iş için React'ı öğrenmeye çalışıyorum props, state, API, json gibi olayları kavradım fakat yazılan fonksiyonları pek iyi kavrayamıyorum. Örneğin bir elementi silmek için kod yazılıyor ve yazılırken de bildiğim JavaScript yazımlarına benzemiyor. Acaba JavaScript'te mi eksiğim var yoksa React'ın yazımı JavaScript'ten uzak mı? Eğer React JavaScript yazımından uzaksa bu yazımı öğrenmenin en etkili yolu sizce nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
React JavaScript'e pek benzemez keywordler olarak. En etkili yol deneyerek öğrenmek belli bir yerden sonra eğer videoları izleyip anladıysanız belirli bir yere kadar deneye deneye projeler yapabilirsiniz. React öğrenmek ve ustalaşmak biraz vakit ister.

Tek React olarak değil programlama mantığında daha iyi kavramının yolu proje geliştirmektir.

Js yazımına benzemiyor derken? JavaScript kütüphanesidir React. Js kullanır. Arrow functiondan bahsediyor olabilir misiniz? Proje yaparak kavrarsınız başka türlü eziyet çekersiniz. Todo App vs. yapın küçük projelerle öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı