Readeon Software yüksek CPU kullanımı ve yüksek güç tüketimi

Slarex

Centipat
Herkese merhaba. Readeon software cidden yüksek CPU kullanıyor, video bölümünün içine klasör oluşturma yönetimini denedim işe yaramadı. Ne yapmalıyım? Çözümü nedir?

Sistemim:
RX 5700XT Pulse.
Ryzen 5 3600 (CPB stok soğutucuyla ısındığını için kapalı.)
A2000 SSD.
ASUS tut B450M PRO GAMING anakart.

Kullandığım sürüm: 21.2.1

Şimdiden teşekkürler. İyi akşamlar.

Dosya Ekleri

• SAVE_20210224_203724.jpg
    SAVE_20210224_203724.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 37
  • SAVE_20210224_203709.jpg
    SAVE_20210224_203709.jpg
    14,1 KB · Görüntüleme: 33
Görev yöneticisinden performans sekmesine gelip aşağıdaki grafiği paylaşır mısın? Daha önce bununla ilgili bir yazı okumuştum. Eğer bir tane mantıksal işlemciyi tam yüke sokuyorsa sürücü problemi olabilir. O da DDU ile halledilir.

Adsız.png

Görev yöneticisinden performans sekmesine gelip aşağıdaki grafiği paylaşır mısın? Daha önce bununla ilgili bir yazı okumuştum. Eğer bir tane mantıksal işlemciyi tam yüke sokuyorsa sürücü problemi olabilir. O da DDU ile halledilir.

Arkada Steam ve 5 sekme açık, en çok işlemciyi yoran uygulama yine Readeon Software. Grafik bu şekilde.

Dosya Ekleri

• SAVE_20210224_223303.jpg
    SAVE_20210224_223303.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 39
Buradaki biraz daha özel bir olay ama yine de benzer bir durum olmuş olabilir.

Sen en iyisi DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükle. Bu olay herhangi bir sürücü güncellemesinden sonra mı olmaya başladı?

Buradaki biraz daha özel bir olay ama yine de benzer bir durum olmuş olabilir.

Sen en iyisi DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükle. Bu olay herhangi bir sürücü güncellemesinden sonra mı olmaya başladı?

En son sürümü indirdikten sonra başladı, yine güvenli modda DDU ile eski sürücüyü silerek yüklemiştim bu sürümü de. Şimdi DDU ile temiz bir driver yüklemesi yapacağım. Hangi sürümü indirimem daha iyi olur sizce?

Şimdi son iki sürüm notlarına baktım da sorun hala devam ediyormuş. Sonraki sürümleri bekleyebilirsiniz ya da 21.1.1 veya 20.12.2 sürücülerine dönebilirsiniz. Büyük ihtimalle 21.1.1 sürümünde de karşılaşabilirsiniz ama yine de bir deneyin.

• AMD is currently investigating end user reports that Radeon Software may sometimes have higher than expected CPU utilization, even when a system is at idle. Users who are experiencing this issue are encouraged to file a bug report in Radeon Software.

Şimdi son iki sürüm notlarına baktım da sorun hala devam ediyormuş. Sonraki sürümleri bekleyebilirsiniz ya da 21.1.1 veya 20.12.2 sürücülerine dönebilirsiniz. Büyük ihtimalle 21.1.1 sürümünde de karşılaşabilirsiniz ama yine de bir deneyin.

• AMD is currently investigating end user reports that Radeon Software may sometimes have higher than expected CPU utilization, even when a system is at idle. Users who are experiencing this issue are encouraged to file a bug report in Radeon Software.
Yardımın için teşekkürler.

Geri
Yukarı