ReadyBoost hala kullanılıyor mu?

CeyhunErcan

Decapat
ReadyBoost: Flash bellekteki boş alanı RAM veya sanal bellek olarak kullanılmasını sağlamaktır. İnternette tanımı bu şekilde eskiden kullanırdım ReadyBoost'u fakat hala işe yarıyor mu, performansı arttırır mı, arttırıyorsa ne kadar bir fark olur? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
ReadyBoost: Flash bellekteki boş alanı RAM veya sanal bellek olarak kullanılmasını sağlamaktır. İnternette tanımı bu şekilde eskiden kullanırdım ReadyBoost'u fakat hala işe yarıyor mu, performansı arttırır mı, arttırıyorsa ne kadar bir fark olur? Yardımcı olabilir misiniz?
Çok arttıracağını sanmıyorum. İşlem gücü yüksek bilgisayarlarda ve SSD olan bilgisayarlarda kullanılmıyor zaten.

Günümüz bilgisayarlarında çok etkisi olduğunu düşünmüyorum, USB belleklerin hızlarını hesaba katarsak.

SSD varsa Windows ayarlarından sanal RAM kullanabilirsiniz. ReadyBoost'tan çok daha etkili olur.
Evet ssd var 440 gb sanal ram olarak kullanırsam, bir kısmını kullanamaz mıyım? Sizce yapmaya değer mi?

Günümüz bilgisayarlarında çok etkisi olduğunu düşünmüyorum, USB belleklerin hızlarını hesaba katarsak.

SSD varsa Windows ayarlarından sanal RAM kullanabilirsiniz. ReadyBoost'tan çok daha etkili olur.
Evet ssd var 440 gb sanal ram olarak kullanırsam, bir kısmını kullanamaz mıyım? Sizce yapmaya değer mi?
He pardon yanlış anlamışım windows ayarlarındakini şimdi hatırladım onu zaten yapmıştım.

Ayırdığınız kadarını depolama için kullanamazsınız.

Değer mi kısmı, tartışılır. Ufak bir performans etkisi olabilir ama hiçbir yöntem, RAM takviyesi kadar etkili olmaz, onu da söyleyeyim.

Zaten RAM arttırmak darboğazı önler, RAM'e bağlı performans düşüşü varsa bunun önüne geçer. Bilgisayarın performansını arttırmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı