Reaksiyon skorunun geri gelmesi gerektiğini düşünüyorum

Makaleler
5
Yer
Fortress Vader
Reaksiyon skoru aylar önce kaldırılmıştı. Ancak ben bu skorun geri gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Forumun genel amacı insanlara yardımcı olmak. Bunu yaptıktan sonra hiç kimsenin bir ödül beklediğini düşünmüyorum. Sonuçta herkes kendi özgür iradesiyle burada zaman geçiriyor. Bu noktada reaksiyon skorları devreye giriyor. İnsanın bir şeyi başardığı hissine sahip olmanızı sağlıyor. Eskisi gibi profilde gözükmesi çok daha iyi olur. Ama sadece kendimizin görebileceği şekilde ayarlanması bile yeterli olur diye düşünüyorum.

Kaldırılma sebebi ise bazı üyelerin birbirlerinin mesajlarını sürekli beğenerek bu skoru arttırmasıydı. Bunun yapıldığını biliyorsanız kimlerin yaptığını da biliyorsunuzdur. Bu kişiler bu durumunun suyunu çıkarttığı zaman ceza almaları sağlanabilir. Bu şekilde bu durum kötüye kullanılmış olmaz.

Sadece pozitif reaksyonlar reaksyon skoruna katki yapmadiktan sonra hicbir anlami yok.
Bence emoji bazli reaksyon skorlanabilir bir sey olmamali.
Reaksyon disinda "Upvote" ya da "Downvote" gibi bir seyler getirebilirler, esas skorlanmasi gereken o. Bir ara vardi benzer bir sey sanki ama gormuyorum.

Sadece pozitif reaksyonlar reaksyon skoruna katki yapmadiktan sonra hicbir anlami yok.
Reaksyon disinda "Upvote" ya da "Downvote" gibi bir seyler getirebilirler, esas skorlanmasi gereken o. Bir ara vardi benzer bir sey sanki ama gormuyorum.

Bu mesaja ek yapayım.

Kızgın, üzgün skor vermez.
Beğeni, gülme, müthiş verir.

Ayrıca, dediğiniz gibi üyeler oy verme gelebilir.

+1 veya -1 ama kötü amaçla kullanılırsa ban şart yoksa insanları karalamak içinde kullunalması muhtemel.

Soru konularında cevap niteliğindeki mesajlara upvote ve downvote var. Onun dışında normal mesajlarda sadece beğen butonu var.
Negatif değerlendirme de gelebilir.
Kötüye kullanıldığı için gelmeyeceği neredeyse kesin ama bir ihtimal diyoruz:D

Geri
Yukarı