Reallocated Sector Count Sorunu

NightMare_70

Decapat
Bilgisayarımda bundan varmış, tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. AIDA64'den baktığımda veri 3 diyor ama PC kişisel bilgisayarınızla karşılaştı deyip kapanıyor ve HDD'den tiz bir ses geliyor. Bu olmadığı sürece o ses gelmiyor, bazen de PC'yi açarken geliyor bu ses. Fişi çek tak yaparak açıyorum görüntü bu HD Tune'den tarama yapayım mı, gerek var mı ve bu PC kapanma sorunu çözülür mü? Bu veri hiç artmıyor.

Adsız.png

Power Supply'den şüpheleniyorum. 230W Sizce Power'den midir? Sistemim asus gt730 ddr3 core2quad q8200 2.33Ghz 4Gb ddr2 667mhz ram 1 hdd 160gb 7200rpm Anakart Asus P5KPL-AM SE

Dosya Ekleri

• ERROR SCAN.png
    ERROR SCAN.png
    208,2 KB · Görüntüleme: 49
https://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial.exe bunu kur güncel sürüm. Sonra bencmark ve error scan taraması yap. (Quick scan tikini kaldır.) Health kısmınıda paylaş.
Quick scan değildir. Tam taramadır sonuçlar ise bunlar. CrystalDiskİnfo'dan baktığım'dada 3 Power supply'dan süpheleniyorum. 2. el almıştım ve 12v kanala 10a falan 3.3v ise 3.1lerde geziyor bazen 2.8 olup pc kitleniyor.
Sorun ve Çözümü. Sorun:HDD yük altında aniden motoru kapatıyor ve pc'yi kitliyor Çözüm:Yeni bir Power Supply

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı