Realme 11 şarjı hızlı bitiyor

Walker0

Hectopat
Daha fazla  
Dün Realme 11 telefonunu aldım kullandım ama bataryası fazla dayanmıyormuş gibime geldi. Okey oynarken şarjım yarım saatte %4 5 falan azaldı sizce normal mi?

Sadece oyunlarda değil durduğu yerde de bitebiliyor uyumadan önce 100 iken sabah kalktığımda 95'di.

Dün Realme 11 telefonunu aldım kullandım ama bataryası fazla dayanmıyormuş gibime geldi. Okey oynarken şarjım yarım saatte %4 5 falan azaldı sizce normal mi?

Sadece oyunlarda değil durduğu yerde de bitebiliyor uyumadan önce 100 iken sabah kalktığımda 95'di.
normal

Hocam değerler gayet normal uyurken arka planda bir program çalışıyor olabilir mi acaba?

İşletim sisteminden kaynaklı olabilir Redmi Note 10 Pro kullanılıcıları boştayken bile şarjının hızlı gittiğini söylüyorlardı Custom ROM ile düzeldiğini söylüyorlardı.
Benim iPhone 6S'in bile 7-8 saat boştayken şarjı %1-2 gidiyor en fazla.

O xaman normal değil ama bu da Realme yani ne beklersinki ve arka plan da uygulamalr da çalışıyor.

Realme'nin normalde daha fazla gitmesi gerekir aslında uzun vadede pil ömrü azaldıkça ekran süresi azalır ama daha yeni telefon olduğu için pil kalibresi gerekebilir. Ayrıca sorun operatörden dolayı da olabilir.

Geri
Yukarı