Realme 8 alınır mı?

Bütçe
7000

hofffff

Decapat
Selam arkadaşlar, 1 aydir karar veremedim ama almayi düşünüyorum artik. Realme 8 fiyati performans açisindan iyi mi sizce?
Redmi almak istemiyorum soguk geliyor biraz bana. Aslinda Samsung almak istiyordum fakat Realme 8 bütçesindeki Samsung telefonlarin da AMOLED ekrani yok. Kamera önemli değil zaten. Çok oyun oynamam.
Şu an kullandiğim 8 GB dahili depolama alani olan telefondan kurtulacağim sonunda.😄

Diğer sorum ise, dükkanlarda fiyat daha pahali. İnternetten almayi düşünüyorum.
Buradan alacağim fakat renk gümüş 7295 TL, siyah 7790 TL arasindaki tek fark renk mi? Yoksa başka bir şey var mi acaba?

Telefonu ben de kullandığım için gönül rahatlığıyla önerebilirim. Bataryası 1.5 gün rahatlıkla çıkarıyor, kamerası da çok iyi benim için, çok net çekiyor ayrıca geceleri gece modunda çekince yine idare eder bir fotoğraf çıkıyor o kadar kötü değil, ben kamerasından çok memnunum. İşlemcisi günlük kullanımda hiç ısınmıyor, 7 aydır kullanıyorum ve günlük kullanımda ısındığına ve şuana kadar hiç donma, kasma olduğunu görmedim ama oyunlarda yarım saat sonra hafiften ısınmaya başlıyor fakat kılıf varsa hissetmiyorsunuz. Hoparlörü mono diye endişelenmeyim, bütçesindeki stereo höparlörlü telefonlardan daha iyi ses veriyor yani hoparlörü daha iyi emin olabilirsiniz. Ben 6.100 liraya almıştım ve şimdi fiyatı çok pahalılanmış, o yüzden eğer alma fırsatınız varsa Redmi Note 10 Pro 6/128 modeline bakabilirsiniz, onun ekranı 120 Hz ve işlemcisi daha iyi.
Yoksa başka bir şey var mi acaba?
Hayır, tek fark renk.

Selam arkadaşlar, 1 aydir karar veremedim ama almayi düşünüyorum artik. Realme 8 fiyati performans açisindan iyi mi sizce?
Redmi almak istemiyorum soguk geliyor biraz bana. Aslinda Samsung almak istiyordum fakat Realme 8 bütçesindeki Samsung telefonlarin da AMOLED ekrani yok. Kamera önemli değil zaten. Çok oyun oynamam.
Şu an kullandiğim 8 GB dahili depolama alani olan telefondan kurtulacağim sonunda.😄

Diğer sorum ise, dükkanlarda fiyat daha pahali. İnternetten almayi düşünüyorum.
Buradan alacağim fakat renk gümüş 7295 TL, siyah 7790 TL arasindaki tek fark renk mi? Yoksa başka bir şey var mi acaba?
realme 8'den başka alternatiniz yok gibi.

Telefonu ben de kullandığım için gönül rahatlığıyla önerebilirim. Bataryası 1.5 gün rahatlıkla çıkarıyor, kamerası da çok iyi benim için, çok net çekiyor ayrıca geceleri gece modunda çekince yine idare eder bir fotoğraf çıkıyor o kadar kötü değil, ben kamerasından çok memnunum. İşlemcisi günlük kullanımda hiç ısınmıyor, 7 aydır kullanıyorum ve günlük kullanımda ısındığına ve şuana kadar hiç donma, kasma olduğunu görmedim ama oyunlarda yarım saat sonra hafiften ısınmaya başlıyor fakat kılıf varsa hissetmiyorsunuz. Hoparlörü mono diye endişelenmeyim, bütçesindeki stereo höparlörlü telefonlardan daha iyi ses veriyor yani hoparlörü daha iyi emin olabilirsiniz. Ben 6.100 liraya almıştım ve şimdi fiyatı çok pahalılanmış, o yüzden eğer alma fırsatınız varsa Redmi Note 10 Pro 6/128 modeline bakabilirsiniz, onun ekranı 120 Hz ve işlemcisi daha iyi.

Hayır, tek fark renk.

1.PNG

hocam işlemci hizi realme 8'in daha iyi gözüküyor. Kamerasi kötüymüş redmi 10 pro'ya göre..
2.PNG
Biraz inceleyim dedim
3.PNG
Realme 8'in ram hizi daha iyi gözüküyor.
Bilemedim artik redmi soguk geliyor bana. Hem üstte attiğim linktekilerin tek farki renkse ucuz olan rengi alacağim. Bütçem 7k nin yine üstüne çıkmış olcağim yine zamlandi her şey...

Eki Görüntüle 1648213
hocam işlemci hizi realme 8'in daha iyi gözüküyor. Kamerasi kötüymüş redmi 10 pro'ya göre..Eki Görüntüle 1648215Biraz inceleyim dedimEki Görüntüle 1648216Realme 8'in ram hizi daha iyi gözüküyor.
Bilemedim artik redmi soguk geliyor bana. Hem üstte attiğim linktekilerin tek farki renkse ucuz olan rengi alacağim. Bütçem 7k nin yine üstüne çıkmış olcağim yine zamlandi her şey...
Hocam bu siteler hatalı, ram hızının performans ile o kadar alakası yok. Bu sitelere göre karşılaştırma yapmayın, Epey sitesinde karşılaştırma yapın. Ram hızı azcık daha iyi diye bir olay olmuyor.

Ben size farkları söyleyeyim hemen:

Redmi Note 10 Pro: AMOLED ekran ve 120Hz.
Realme 8: Super AMOLED ekran ve 60Hz. (Super AMOLED ekran piksel sayısı ve renkler açısından çok fark olmasada daha iyi)

Redmi Note 10 Pro: 8nm Snapdragon 732G. 8nm olduğu için ısınmıyor ve performans olarak daha iyi.
Realme 8: 12nm Mediatek Helio G95. 12nm olduğu için ağır kullanımda ısınabiliyor ama performans kaybı olmuyor. Performansı 732G'ye göre biraz daha kötü ama bir fark yok o kadar, sadece 8nm olması daha iyi.

Redmi istemiyorsanız Realme 8 alabilirsiniz, çok iyi telefon kendimde kullanıyorum dediğim gibi.
Bu arada kamerası daha kötü değil, 108MP kamerası var Redmi'nin ama Realme 8'in 64MP kamerası var fakat büyük bir fark sağlamıyor.

Eki Görüntüle 1648213
Hocam işlemci hizi Realme 8'in daha iyi gözüküyor. Kamerasi kötüymüş Redmi 10 Pro'ya göre.Eki Görüntüle 1648215Biraz inceleyim dedimEki Görüntüle 1648216Realme 8'in RAM hizi daha iyi gözüküyor.
Bilemedim artik Redmi soguk geliyor bana. Hem üstte attiğim linktekilerin tek farki renkse ucuz olan rengi alacağim. Bütçem 7Knin yine üstüne çıkmış olcağim yine zamlandi her şey...

Alacaksan Redmi Note 10 Pro al. G95 ısınma sorunlu bir işlemci. Ayrıca karşılaştırma yaptığın site boş site.

Alacaksan Redmi Note 10 Pro al. G95 ısınma sorunlu bir işlemci.
Günlük kullanımda ısınmıyor. Oyun oynarken yaklaşık 1 saate yakın sürede hafif ısınmalar başlıyor ama ağır oyunlarda oluyor bu olay, performans kaybı veya drop olmuyor. İçinde soğutma sistemi olduğu için sorun değil.

Günlük kullanımda ısınmıyor. Oyun oynarken yaklaşık 1 saate yakın sürede hafif ısınmalar başlıyor ama ağır oyunlarda oluyor bu olay, performans kaybı veya drop olmuyor. İçinde soğutma sistemi olduğu için sorun değil.

Bu modeli kullanan bir çok şikayetçi var. Mediatek G serisi verimsiz, bunu kabul etmek gerek. Totalde de Note 10 Pro daha iyi zaten.

Bu modeli kullanan bir çok şikayetçi var. Mediatek G serisi verimsiz, bunu kabul etmek gerek. Totalde de Note 10 Pro daha iyi zaten.
SD 732G'nin daha iyi olduğu bariz ortada ama aslında arada pekte bir fark yok, ben ısınma sorunu var dediğiniz için abartılacak şekilde sorun olmadığını belirttim. Konu sahibi Redmi istemiyorum diyor, kendi kararı ama yazılım konusunda arada büyük fark var açıkçası.

SD 732G'nin daha iyi olduğu bariz ortada ama aslında arada pekte bir fark yok, ben ısınma sorunu var dediğiniz için abartılacak şekilde sorun olmadığını belirttim. Konu sahibi Redmi istemiyorum diyor, kendi kararı ama yazılım konusunda arada büyük fark var açıkçası.

Yazılım olarak biraz fark var tabii, ama Realme’nin arayüzüde o kadar iyi değil. Kendi seçimi artık. Ha genel kalite olarakta Redmi Note 10 Pro daha iyi, bunu bilsin.

Geri
Yukarı