Realme 8 alınır mı?

Bütçe
7000
Hocam bu siteler hatalı, ram hızının performans ile o kadar alakası yok. Bu sitelere göre karşılaştırma yapmayın, Epey sitesinde karşılaştırma yapın. Ram hızı azcık daha iyi diye bir olay olmuyor.

Ben size farkları söyleyeyim hemen:

Redmi Note 10 Pro: AMOLED ekran ve 120Hz.
Realme 8: Super AMOLED ekran ve 60Hz. (Super AMOLED ekran piksel sayısı ve renkler açısından çok fark olmasada daha iyi)

Redmi Note 10 Pro: 8nm Snapdragon 732G. 8nm olduğu için ısınmıyor ve performans olarak daha iyi.
Realme 8: 12nm Mediatek Helio G95. 12nm olduğu için ağır kullanımda ısınabiliyor ama performans kaybı olmuyor. Performansı 732G'ye göre biraz daha kötü ama bir fark yok o kadar, sadece 8nm olması daha iyi.

Redmi istemiyorsanız Realme 8 alabilirsiniz, çok iyi telefon kendimde kullanıyorum dediğim gibi.
Bu arada kamerası daha kötü değil, 108MP kamerası var Redmi'nin ama Realme 8'in 64MP kamerası var fakat büyük bir fark sağlamıyor.
Açiklama için teşekkürler hocam kardeşim redmi note 9 pro kullaniyor arayüzü filan hoşuma gitmedi. Şu an kullandiğim telefon lenovo a7000 yani 8 gb depolamasi var. 64 filan olsaydi telefon bile almazdim 6 yildir kullaniyorum hala çalişiyor. Kamerayla pek işim olmuyor.
Bu modeli kullanan bir çok şikayetçi var. Mediatek G serisi verimsiz, bunu kabul etmek gerek. Totalde de Note 10 Pro daha iyi zaten.
Benim içim realme 8'e isindi aslinda samsung marka ariyordum amoled ekranli bulamadiğim için realme alayim dedim. Redmi kullanmak istemiyorum nedense..
Redmi Note 10 Pro'nun işlemcisi ve kamerası daha iyi.

Alabilirseniz 10 Pro alın.
Hocam bütçem 7k tl realme 8 alirken bile 295 tl üstüne çıkıcam sanirim en düşüğü 7295 TL redmi note 10 pro 8k TL'den başliyor. Hem de pek beğenmiyorum daha iyiymiş herkes ayni şeyi söylediğine göre. Çok büyük fark yaratmaz bence

Akrabam da C25 var bir inceleme videolarına göz atın isterseniz belki işinizi gören bir cihaz olabilir. Aklıma gelmişken önereyim dedim.
Teşekkürler tavsiyeniz için ama ram 4 gb az geldi.. Sanirim ben kararimi verdim. 😁
c.PNG

Sizce beklesem 7K TL altina düşme şansi var mi? Hepsiburada'da 7295 TL'ye gördüm daha ucuzu varsa link atarsaniz faydalanabilirim. Teşekkürler tekrardan herkese

7295 TL + 30 TL kargo ücretini ödeyerek siparişini verdim. Bugün kargoya verilmiş. Satin aldiğim saticida 1 tane mi kalmiş anlamadim. Ben aldiktan sonra satiş durmuş. En ucuzu 7600+ başliyor şu anda.
Sorun yaşamamak adina, kargoyu teslim almadan önce kontrol edeceğim. Kutusunda bir şey filan var mi diye. Kutudan, poşetinden bir şey anlaşilmiyor. Kargocu da açip kontrol etmemi beklemiyor.
(bilgsayar almiştim kasasinda tekme izi vardi neden kabul ettin diye degişim yapmayacaklardi. Kutudan anlaşimadiği için çok uğraşmiştim.)
Ürünü aldiktan sonra ne gibi kontroller yapmaliyim?
E-devletten IMEI sorgulamasi yapacağim. Hoparlörünü kontrol edeceğim. Kamerlari çalişiyor mu ona bakacağim. Bunun dişinda bir şeye gerek yok sanirim. Kargocu tüm bunlari yapmami beklemez mecbur teslim alacağim yani 😄

7295 TL + 30 TL kargo ücretini ödeyerek siparişini verdim. Bugün kargoya verilmiş. Satin aldiğim saticida 1 tane mi kalmiş anlamadim. Ben aldiktan sonra satiş durmuş. En ucuzu 7600+ başliyor şu anda.
Sorun yaşamamak adina, kargoyu teslim almadan önce kontrol edeceğim. Kutusunda bir şey filan var mi diye. Kutudan, poşetinden bir şey anlaşilmiyor. Kargocu da açip kontrol etmemi beklemiyor.
(Bilgsayar almiştim kasasinda tekme izi vardi neden kabul ettin diye degişim yapmayacaklardi. Kutudan anlaşimadiği için çok uğraşmiştim.)
Ürünü aldiktan sonra ne gibi kontroller yapmaliyim?
e-Devlet'ten IMEI sorgulamasi yapacağim. Hoparlörünü kontrol edeceğim. Kamerlari çalişiyor mu ona bakacağim. Bunun dişinda bir şeye gerek yok sanirim. Kargocu tüm bunlari yapmami beklemez mecbur teslim alacağim yani 😄

Kargo gelir gelmez kamerayi aç kargocuda gözüksün yeni aldığına kanıt olur.

Kargo gelir gelmez kamerayi aç kargocuda gözüksün yeni aldığına kanıt olur.
Tüm kontrolleri yapana kadar kapatmayim o zaman garanti olsun, ne gibi kontroller yapayim hocam imei, kamera, ses kontrolleri dişinda?
Diğerlerine göre daha ucuz diye kaçak, yurt dışı filan çikacak diye korkuyorum.😅

Tekrardan teşekkürler herkese telefon gelince güncelleme yaparim.

Tüm kontrolleri yapana kadar kapatmayim o zaman garanti olsun, ne gibi kontroller yapayim hocam imei, kamera, ses kontrolleri dişinda?
Diğerlerine göre daha ucuz diye kaçak, yurt dışı filan çikacak diye korkuyorum.😅

Tekrardan teşekkürler herkese telefon gelince güncelleme yaparim.
Hepsiburadadan almadınız mı cihazı? Ürünün linkini atabilir misiniz bakalım.

Geri
Yukarı