Realme C21 vs Alcatel 1S

Makaleler
42
Realme C21 1499 TL iken düşünüyorduk ancak indirim bitince diğer satıcılar da pek güven vermedi. Eğer tekrar indirim yakalarsak C21 düşünüyoruz ancak Alcatel 1S de dikkatimizi çekti.

Telefon genellikle WhatsApp, Instagram gibi şeyler için şeyler için kullanılacak yani oyun veyahut kamera gibi özel amaçlar için kullanılmayacak. Bütçe 1300TL civarı, Huawei Y5p de gördüm ancak 2 GB RAM ve Google servislerinin olmaması nedeniyle geri çekildim.

Realme C21 1499 TL iken düşünüyorduk ancak indirim bitince diğer satıcılar da pek güven vermedi. Eğer tekrar indirim yakalarsak C21 düşünüyoruz ancak Alcatel 1S de dikkatimizi çekti.

Telefon genellikle WhatsApp, Instagram gibi şeyler için şeyler için kullanılacak yani oyun veyahut kamera gibi özel amaçlar için kullanılmayacak. Bütçe 1500TL civarı, Huawei y5p de gördüm ancak 2 GB RAM ve Google servislerinin olmaması nedeniyle geri çekildim.

Eğer oukitel C21 istemiyorsanız Realme C21 öneririm.
Kötünün iyisi yani ne diyelim :)

Unisoc kullanıyor SE 2020. Bu yonga 28 NM üretim sürecine sahip oldukça eski bir mimari. Güç tüketimi çok fazla. Bu kadar eski olmasına rağmen GPU tarafında P22, G25, G35 yongalı Mediatek işlemcilerinden biraz daha iyi. Unisoc almanı önermiyorum. Optimizasyon konusunda da rakiplerinden geride ve ROM desteği daha sınırlı bu yongaların. Bu cihaz için ROM yapmak için uğraşmazlar o da ayrı. Alcatel'in kendisi de güncelleme vermeyecektir.

ROM ihtiyacımız olacağını pek sanmıyorum zira telefonda maksimum yapılacak iş YouTube ve Instagram videosu açmak olacak.

1300 TL bütçemiz var Realme açıkçası zorluyor. Tekrar indirim ne zaman geleceği belli değil ve telefon ihtiyacı da su götürmez bir gerçek.

Sizce ne yapalım?

Yeni konular

Geri
Yukarı