Realme GT 2 12 & 256 nasıl?

710860

Centipat
Merhaba 13.350 TL civarına satılan bu telefon sizce nasıl ve Snapdragon 888 günümüzde hala güçlü bir yonga seti midir?

Beklentim oyun ve performans yönünde olduğu için kamera gibi bileşenler pek önemli değil.

Snapdragon 888 geçtiği üretim bandi nedeniyle verimli bir SoC değil ama güçlü olduğu kesin.
GT 2'de vapor chamber da cihazı ciddi zorlamadıkça başarılı iş görüyor.
Genshin Impact gibi oyunları en üst grafige çekmedikce her oyunu sorunsuz oynarsınız.

Bu fiyata sanırım performans konusunda bundan daha iyisi yok gibi, bu cihaz yerine bu fiyat aralığında şunu alsan daha iyi olur diyeceğiniz bir cihaz var mı?

Ama dediğim gibi, ilk öncelik oyun ve bütçe oldukça kısıtlı 😇

Modlu kamera kurmanız neticesinde sadece ana sensörde iPhone 13'den daha iyi çeken bir modeldir. Snapdragon 888 ise günümüz için gayet yeterli ancak 3-4 yıl içinde Apple'daki gibi desktop oyunlarını mobile entegre ederlerse 8 Gen 1 altındaki bütün SoC'lar ölür.
Ama dediğim gibi, ilk öncelik oyun ve bütçe oldukça kısıtlı 😇
SD 888 ve Memo DL06 istediğiniz oyunu oynatır fakat pil memnun etmez, kamera önemli değil derseniz POCO F4 var, hem SoC'lar aşağı yukarı aynı güçte, hem de az güç tüketiyor.

@710860 POCO F4 var, sahip olduğu SoC'nin (870) dökümü daha iyi. Performansı 888'e yakın. 888'in GPU'su 865'in Overclock'lu hali. Ama 888 ısınmaya fazla meyilli. 870'in stabilitesi daha iyi sayılır.
Yani GT 2'yi Genshin Impact en yüksek grafikte fanla desteklemek gerekir ama PUBG gibi oyunlarsa sorun çıkarmaz.
Daha ucuz bir ürün olarak F4 var kısaca.

Modlu kamera kurmanız neticesinde sadece ana sensörde iPhone 13'ten daha iyi çeken bir modeldir. Snapdragon 888 ise günümüz için gayet yeterli ancak 3-4 yıl içinde Apple'daki gibi desktop oyunlarını Mobile entegre ederlerse 8 gen 1 altındaki bütün SoC'lar ölür.

SD 888 ve memo DL06 istediğiniz oyunu oynatır fakat pil memnun etmez, kamera önemli değil derseniz POCO F4 var, hem SoC'lar aşağı yukarı aynı güçte, hem de az güç tüketiyor.

Açıkçası desktop oyunları ile aram yok, Call of Duty Mobile ve benzeri oyunlar oynuyorum.

Dediğiniz telefona baktım SD870 ve 8 GB RAM olduğu için sanırım elemem gerekiyor, ama POCO F4 daha serin çalışacağı kesin gibi.

@710860 POCO F4 var, sahip olduğu SoC'nin (870) dökümü daha iyi. Performansı 888'e yakın. 888'in GPU'su 865'in Overclock'lu hali. Ama 888 ısınmaya fazla meyilli. 870'in stabilitesi daha iyi sayılır.
Yani GT 2'yi Genshin Impact en yüksek grafikte fanla desteklemek gerekir ama PUBG gibi oyunlarsa sorun çıkarmaz.
Daha ucuz bir ürün olarak F4 var kısaca.
Teşekkür ederim her ikinize, bu modele hemen göz atıyorum.

@Violet S @irsuya

Arkadaşlar dediğiniz cihazın 6 & 128 modeli 12500 TL ama 8 & 256 modeli 16500 ve 18000 arası değişiyor.

Son düzenleme:
@Violet S @irsuya

Arkadaşlar dediğiniz cihazın 6 & 128 modeli 12500 TL ama 8 & 256 modeli 16500 ve 18000 arası değişiyor.
O kadar yukarıda F5 var zaten. 6 GB RAM bahsettiğiniz oyuna ve onun gibi oyunlar için fazlasıyla yeterlidir. Dert edilecek bir durum değil, kameranın önemli olmadığını belirtmişsiniz, oyunun asıl odak olduğu bir kullanım senaryosunda GT 2 almak mantıksız, yük altında fabları gereği SD 865 ve overclocklu türevleri > SD 888'dir her zaman. Oyun odaklı bir kullanımda SD 888 pil konusunda üzer.

Yeni konular

Geri
Yukarı