Realme GT2 vs OnePlus 9 Pro

Lisser

Hectopat
Daha fazla  
İkisi de ikinci elden 9-11K bandında bulunabiliyor, arada kaldım açıkçası. Artılarıyla eksileriyle karşılaştırabilir misiniz, hangisi daha mantıklıdır?

• Kamera acisindan sunu soylesem yeterlidir bence. Realme GT 2'nin ana kamerasi IMX 766, OnePlus 9 Pro'nun genis aci kamerasi IMX 766 :D Kamera paketi olarak 9 Pro daha iyi.
  • SoC olarak aynilar, ikisinde de Snapdragon 888 var.
  • Maksimum ekran parlakligi olarak birbirlerine yakinlar.
  • Arayuz olarak OxygenOS daha iyi.
  • 9 Pro'nun ekran paneli daha kaliteli.
  • 9 Pro'nun PPI degeri daha yuksek.
OnePlus 9 Pro daha iyi bir cihaz.

• Kamera acisindan sunu soylesem yeterlidir bence. Realme GT 2'nin ana kamerasi IMX 766, OnePlus 9 Pro'nun genis aci kamerasi IMX 766 :D Kamera paketi olarak 9 Pro daha iyi.
  • SoC olarak aynilar, ikisinde de Snapdragon 888 var.
  • Maksimum ekran parlakligi olarak birbirlerine yakinlar.
  • Arayuz olarak OxygenOS daha iyi.
  • 9 Pro'nun ekran paneli daha kaliteli.
  • 9 Pro'nun PPI degeri daha yuksek.
OnePlus 9 Pro daha iyi bir cihaz.
OnePlus 9 Pro, S21 Ultra ayarında bir cihaz desem yeterlidir.
Bu hafta içinde temiz bi 9 Pro bulursam alıcağım da 8K'ya OP 9R 8/256 de buldum. 9R'nin Pro'dan farkı ne?

Bu hafta içinde temiz bi 9 Pro bulursam alıcağım da 8K'ya OP 9R 8/256 de buldum. 9R'nin Pro'dan farkı ne?
- 9 Pro'nun ekranı QHD+ çözünürlükte, 9R ise FHD+.
- 9R'in SoC'si Snapdragon 870, 9 Pro'nun 888. (888 lehine %25 CPU, %35 GPU farkı var)
- 9R'nin ana kamera sensörü IMX586 yani A34 ile aynı sensor. 9 Pro'nun ise yanlış hatırlamıyorsam IMX789. Çok daha büyük ve başarılı bir sensördur. 9 Pro'un geniş açı sensörü de 9R'dekinin iki katı boyutunda. 9R'de telefoto yok, 9 Pro'da var.
- 9 Pro, kablosuz şarj gibi premium özelliklere sahipken 9R değil.

- 9 Pro'nun ekranı QHD+ çözünürlüğe sahip, 9R ise FHD+.
- 9R'in SoC'si Snapdragon 870, 9 Pro'nun 888. (888 lehine %25 CPU, %35 GPU farkı var)
- 9R'nin ana kamera sensörü IMX586 yani A34 ile aynı sensor. 9 Pro'nun ise yanlış hatırlamıyorsam IMX789. Çok daha büyük ve başarılı bir sensördur. 9 Pro'un geniş açı sensörü de 9R'dekinin iki katı boyutunda. 9R'de telefoto yok, 9 Pro'da var.
- 9 Pro, kablosuz şarj gibi premium özelliklere sahipken 9R değil.
9R'yi direkt boşvereyim o zaman da ben baya arada kaldım ya. 😀 Şimdi de 9K'ya 10 Pro buldum, piyasa çok garip, 9 Pro'nun temizleri 11'den başlıyorken 9K'ya 10 Pro denk gelmesi falan.

@Lisser 9R'yi Samsung'daki FE ya da Xiaomi'deki Lite versiyon gibi düşünebilirsiniz. Hepsi aynı düzeyde kirpilmasa da kirpilmis cihazlar.
Benim bildiğim OnePlus 9'dan sonra (10 - 11 - 12 serileri) için kayıt yapılamıyor. 10 Pro yurt dışı mı?
Evet, biraz daha ekonomik versiyonlarmış.
Kayıtsızmış galiba.
Şöyle 9-9.5'a temiz bir 9 Pro bulsam direkt alıcağım da sorunsuzları minimum 11'den başlıyor.

@BerkayZ87 @Violet S şuan elime geçti 9 Pro, ayarlama aşamasındayım. İkinize de teşekkür ederim fakat son bir sorum daha olucak, zaten ısınan bir telefon olduğunu biliyordum fakat normal kullanımda bile bu denli ısınacağını beklemiyordum, SD888 + kötü soğutmanın azizliği diyelim. :D
Bu ısınmayı kısmen de olsa önleyecek bir çözüm öneriniz var mi? Direkt soğutucu falan da önerebilirsiniz, düşünebilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı