Realtek 8852be yüksek ping

Aygıt Yöneticisi / ağ bağdaştırıcıları / Wi-Fi kartının olduğu yerde Family Controller var / ona sağ tıkla özelliklere bas güç yönetimi yazısına tıkla tiki var kaldır, sonra gelişmişe tıkla enerji tasarruflu interneti devre dışı bırak.

Güç yönetimi kısmını bulamadım, ekran görüntülerini ekliyorum buraya.

Aynı zamanda "gelişmiş" sekmesinde enerji tasarrufunuda bulamadım ama "interrupt moderation" kısmını disapled yaptım.

Dosya Ekleri

• 11.JPG
    11.JPG
    104,3 KB · Görüntüleme: 13
  • 12.JPG
    12.JPG
    98,5 KB · Görüntüleme: 12
Güç yönetimi kısmını bulamadım, ekran görüntülerini ekliyorum buraya.

Aynı zamanda "gelişmiş" sekmesinde enerji tasarrufunuda bulamadım ama "interrupt moderation" kısmını disapled yaptım.
Bende menüler daha geniş sende göstermiyor. Wifi kartını güncellemeyi dene bi belki ondandır

Güncel wifi lan ve bt driverlari aygıt yoneticisinden güncelle bilgisayarımdan secip klasöre çıkartıp konumunu gösterin.
Wi-Fi 8852BE : 6001.15.149.100 WHQL [17/01/2024]
LAN- Windows 11 : 11xx.16.1123.2023 WHQL [23/11/2023]
BT- 8852BE : 1.10.1061.3005 WHQL [08/11/2023]

Hey millet aynı bilgisayara sahibim. Sorunu nasıl çözerim? CS oynarken sürekli ping yükseliyor modem hemen yan odada. Kalktım Realtek 8852be Wireless

Birkaç ayar yaptım 2 gün önce, kopma ve ping yaşamadım rahat easy yani. Yöntem 1: Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın özelliğini kapattım. Yöntem 2: Aygıt yöneticisinden wifi kartı (Family Controller var kartın bir altında) o ayardan en düşük güç tüketimini kapattım. Cmd'yi yönetici çalıştırıp sırasıyla bu kodları yazıp çalıştırdım:

netsh int ip reset a.txt (TCP / IP RESETLER LOG DOSYASI OLUŞTURUR.)
netsh winsock reset (WİNSOCK CATALOĞU RESETLER VE VARSAYILAN AYARLARA ÇEVİRİR.)
netsh winhttp reset proxy (PROXY SERVERİ KALDIRIR. İNTERNETE DİREK ERİŞİMİ SAĞLAR.)
netsh advfirewall reset (WİNDOWS'UN FİREWALL AYARLARINI VARSAYILANA ÇEVİRİR.)
ipconfig /flushdns (DNS İLE İLGİLİ PROBLEMLERİ GİDERİR.)

Ekstradan Ağı sıfırlayıp, wifiyi unutup tekrar bağlanma adımıda yaptım hepsi karışık çözdü kopmaları
En düşük güç yönetimi diye biiey bulamadım. Tüm adımları normal ismiyle yazar mısınız lütfen

Son düzenleme:
Güncel Wi-Fi lan ve BT driverlari Aygıt Yöneticisi'nden güncelle bilgisayarımdan secip klasöre çıkartıp konumunu gösterin.
Wi-Fi 8852be: 6001.15.149.100 WHQL [17/01/2024]
Lan- Windows 11: 11xx.16.1123.2023 WHQL [23/11/2023]
BT- 8852be: 1.10.1061.3005 WHQL [08/11/2023]

Teşekkürler, daha önce bu şekilde sürücü güncelleştirmesi yapmamıştım, öğrenmiş oldum, müsait zamanda düzelme oldu mu test edip buraya yazarım...fakat lan sürücüsü için Aygıt Yöneticisi'nden hangisini seçeceğiz onu bulamadım? BT ve Wi-Fi sürücü güncellemesini yaptım onlar belliydi lan için hangisine tıklayacağımızı bulamadım.

Benim gibi bilmeyenler için ekran görüntüsü atayım, Aygıt Yöneticisi'nden donanıma tıklayıp sürücü güncelleştir yapın sonra dosyaları elle gösterin kendisi güncelleme yapıyor.
Program kurar gibi olmadığı için çoğu kişi bilmiyordur benim gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    100,8 KB · Görüntüleme: 6
Teşekkürler, daha önce bu şekilde sürücü güncelleştirmesi yapmamıştım, öğrenmiş oldum, müsait zamanda düzelme oldu mu test edip buraya yazarım...fakat lan sürücüsü için Aygıt Yöneticisi'nden hangisini seçeceğiz onu bulamadım? BT ve Wi-Fi sürücü güncellemesini yaptım onlar belliydi lan için hangisine tıklayacağımızı bulamadım.

Benim gibi bilmeyenler için ekran görüntüsü atayım, Aygıt Yöneticisi'nden donanıma tıklayıp sürücü güncelleştir yapın sonra dosyaları elle gösterin kendisi güncelleme yapıyor.
Program kurar gibi olmadığı için çoğu kişi bilmiyordur benim gibi.
Lan için Realtek Pcie Family Controller i seceksiniz

Daha önce benimde başıma ping sorunu gelmişti warzone da sonra düzeldi ne değişti bilmiyorum sadece wifi gelişmiş ayarındaki roaming agressiveness i medium yapabilirsiniz
1712514460866.png

Lan için Realtek PCI-e Family Controller i seceksiniz.

Daha önce benim de başıma ping sorunu gelmişti Warzone da sonra düzeldi ne değişti bilmiyorum sadece Wi-Fi gelişmiş ayarındaki roaming agressiveness i medium yapabilirsiniz.
Eki Görüntüle 2162125

Lan için verdiğiniz linkteki dosyayı gösteriyorum, zaten en güncel sürücü yüklü diyor ama baktığımda 2015 sürücüsü yüklü duruyor😭Değiştiremiyorum sürücüyü.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    108,5 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı